2022-elektromobil-toyota-bz4x-nabijeni-2-scaled

Toyota může zlevnit elektromobily nové generace až o 40 procent

16. 9. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Toyota plánuje uvést na trh novou generaci elektromobilů v roce 2026, která bude mít dosah až 800 kilometrů na jedno nabití a bude nabízena za až 40 % nižší cenu než současný model bZ4X. Tím pádem by vozy stejného typu jako tento crossover mohly být dostupné za přibližně 700-800 tisíc korun.

Tuto informaci zveřejnila samotná automobilka Toyota, která plánuje nabízet různé bateriové varianty a cenové úrovně. Ty zahrnují inovované lithium-iontové baterie pro dlouhý dojezd a také lithium-železo-fosfátové baterie, které sníží cenu elektromobilů a zpřístupní je širšímu okruhu motoristů.

Prezident vývojového centra elektromobilů Toyota, Takero Kato, zdůraznil potřebu různých bateriových řešení, aby vyhověli různým modelům a potřebám zákazníků. Kromě toho se očekává, že snížení výšky baterie z 150 milimetrů na 120 milimetrů zlepší efektivitu budoucích elektromobilů Toyota tím, že umožní vozidlům mít nižší profil a sníží odpor vzduchu během jízdy.

Toyota také investuje do vývoje baterií s pevným elektrolytem, jejichž sériová výroba se plánuje spustit v roce 2028. Tato baterie umožní vozidlům ujet až 1000 kilometrů na jedno nabití a rychle dobít baterii z 10 na 80 procent za pouhých 10 minut.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz