volkswagen-id7-3

Volkswagen ID.7 obdržel v Autotestu ADAC historicky nejlepší známku

15. 5. 2024 • Novinky

Volkswagen ID.7 je nejen vrcholným modelem zcela elektrické rodiny ID., ale nyní také nejlépe hodnoceným automobilem v prestižním Autotestu ADAC. Elektromobil ID.7 byl inženýry největšího autoklubu v Evropě podroben nezávislému testu, v němž jako vůbec první vůz v historii dosáhl na průměrnou známku 1,5, a tím i na celkové hodnocení „velmi dobře“.

Odborníci německého autoklubu ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club e.V.) testují každý rok přibližně 100 vozů a posuzují přitom více než 350 kontrolních bodů v sedmi hlavních kategoriích. Model ID.7 obdržel vynikající známky v kategoriích motor/pohon (1,0), bezpečnost (1,1), ekologie/ecotest (1,2) a komfort (1,5). Elektrická limuzína přesvědčila také v dalších hlavních kategoriích, které jsou zahrnuty do celkové známky: známku „dobře“ si zasloužila v kategoriích jízdní vlastnosti (2,1), karoserie/zavazadlový prostor (2,3) a interiér (2,4). Vzhledem k tomu, že je kategoriím ekologie/ecotest a bezpečnost přisouzena největší váha, vyšlo pro model ID.7 špičkové hodnocení 1,5, což znamená historicky nejlepší celkovou známku „velmi dobře“.

Kai Grünitz, člen představenstva odpovědný za technický vývoj značky Volkswagen osobní vozy, k tomu říká: „Na tento znamenitý výsledek jsme velmi hrdí a máme z něj mimořádnou radost. ADAC Autotest má enormně velký význam a těší se vynikající pověsti nezávislé instance. Proto jsem přesvědčen o tom, že toto hodnocení může přispět k rozhodnutí mnoha potenciálních zákazníků ve prospěch naší zcela elektrické limuzíny.“

Testu byl podroben model Volkswagen ID.7 Pro s výkonem 210 kW (286 k), který ohromil především svou vysokou energetickou hospodárností. Elektrická limuzína se spotřebou elektrické energie pouhých 18,1 kWh/100 km v kombinovaném provozu Ecotestu ADAC zařadila mezi nejhospodárnější modely střední třídy. Díky tomu obdržela v dílčí kategorii „spotřeba/emise CO2“ známku 0,7, a v důsledku toho i maximálních pět hvězd v ecotestu. Toto hodnocení bylo překonáno pouze v dílčí kategorii „aktivní bezpečnost – asistenční systémy“, v níž byla udělena známka 0,6, nejlepší ze všech hodnocení. Model ID.7 Pro se základní cenou 1 479 000 Kč je v neposlední řadě výhodnější než doposud nejlépe hodnocené konkurenční modely. V současnosti je možné pořídit akční modely ID.7 Pro Limited dokonce za cenu od 1 329 900 Kč nebo zákazníky oblíbené ID.7 Pro People za 1 531 900 Kč s mimořádnou výbavou v hodnotě 188 700 Kč zdarma.

Dino Silvestro, vedoucí oddělení automobilových testů v technickém centru ADAC ve městě Landsberg am Lech, k tomu říká: „Pro nás je potěšitelnou zprávou, že bezpečnost, hospodárnost a komfort nejsou výhradně jen otázkou ceny. Autotest patří díky komplexní zkušební metodice s využitím moderních zkušebních laboratoří mezi nejrozsáhlejší testy, které ADAC realizuje v zájmu ochrany spotřebitelů, a nabízí neomezenou porovnatelnost výsledků všech testů – nezávisle na automobilovém segmentu a ceně vozidla.“

Již nyní se zákazníci mohou těšit na příchod ID.7 GTX 4MOTION/Pro S s větší baterií o využitelné kapacitě 86 kWh a dojezdem až 700 km.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz