tiguan

Volkswagen připravuje sedmimístnou variantu Tiguanu

14. 7. 2014 • Novinky

Nová generace Volkswagenu Tiguan je plném testovacím provozu a na světlo světa se tak začínají dostávat první informace o jeho vlastnostech. Bude založen na stejné platformě MQB jako jeho koncernoví sourozenci, například Golf, Seat Leon nebo Škoda Octavia. Novinkou bude také uvedení delší verze se sedmi místy v interiéru. Kratší pětimístná varianta se má světu ukázat již na autosalonu ve Frankfurtu příští rok, ta prodloužená potom v roce 2016 na autosalonu v Detroitu.

Vnější rozměry by měly zůstat zachovány zhruba stejné jako u aktuální generace. Prodloužená verze bude dostupná na trzích v Severní Americe, Evropě a Číně a má tak splňovat plán automobilky posunout své modely trochu více nahoru do luxusnějšího segmentu. Pod kapotou nového Tiguanu najdeme pravděpodobně paletu pouze čtyřválců, žádný z nich ale zatím není oficiálně potvrzen. Spekuluje se o benzínových jednotkách o objemu 1.4 TSI a naftové 1.6 TDI s výkonem 110 koní (81 kW). Určitě budou v nabídce také objemnější 2.0 TDI s výkony mezi 150 a 184 koňmi (110 až 135 kW). Většina z nich bude moci být spojena s pohonem všech kol 4Motion a pracuje se také na hybridní plug-in verzi kombinované s benzínovým motorem.

tiguan

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/