Volvo-S60-Polestar-front-three-quarter-31

Volvo S60 Polestar – Sériová výroba se blíží! [video]

10. 4. 2013 • Novinky, Videa

Pamatujete ještě na náš článek o tom, že Volvo zvažuje výrobu konceptu S60 Polestar? Nyní se zdá, že toto kladivo na BMW M3 a Céčkový Mercedes AMG půjde skutečně již brzy do výroby! A protože máme vozy značky Volvo velmi rádi, doufáme, že se tak stane co nejdřív…

Volvo samo vydalo nyní do světa tzv. “teaser”, který má nalákat veřejnost právě na tento žhavý model. Ten je založen na modelu S60, do kterého byl instalován benzínový šestiválec T6 s turbodmychadlem Garrett. Samotný šestiválec byl ale dále přepracován, takže v jeho útrobách najdeme např. nové hlavy válců, písty, ojnice, upravené spalovací komory a nerezové výfukové potrubí od firmy Ferrita. Díky tomu je toto ostré Volvo schopno vyprodukovat výkon až 508 koní a 575 Nm točivého momentu. Tato síla bude posílána na všechna čtyři kola skrze šestistupňový manuál.

Toto über Volvo dokáže svými parametry zadupat do země i kdejaké supersporty, protože Volvo udává zrychlení na 100 km/h už za neuvěřitelných 3,9 sekundy a maximální rychlost by měla překročit hranici 300 km/h!

Součástí tovární úpravy Polestar je samozřejmě agresivní bodykit, který čítá aerodynamický přední i zadní nárazník, boční prahy a vzadu na každé straně jednu výfukovou rouru. Samozřejmostí budou také vysoce výkonné brzdy a velmi sportovně naladěný podvozek. Ve výbavě tohoto vozu by se jinak měly objevit klasické bezpečnostní systémy od Volva.

Jak říká video, tento ostrý model se nám oficiálně představí již brzy v Austrálii a jeho výroba bude čítat skutečně velmi omezenou sérii. Cena by se měla vyšplhat někam přes 3 miliony korun.

YouTube Preview Image .

« »