audi-q8_concept-2017-1600-08-jpeg

Vybrali jsme nejzajímavější SUV s karoserií coupé

22. 3. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Porsche před několika okamžiky představilo nový Cayenne Coupe. Rodina mastodontních kupé na vysokém podvozku, který automobilům propůjčuje jízdní vlastnosti SUV, se tak znovu rozrostla. Nás však zajímá který ze čtveřice velikánů se vám líbí nejvíc?

Pokud si chcete vybrat obří SUV s karoserií typu kupé, musíte zamířit k „německé“ produkci. (Uvozovky okolo Německa jsou záměrně, u třetího vozu z výběru určitě pochopíte proč.) Podobné šílenosti totiž zatím nikdo masově nevyrábí, anebo nejsou na našem trhu k dostání. Na výběr tak máte hned ze čtyř modelů, které si představíme v abecedním pořadí.

Audi Q8

Prvním do party je nové Audi Q8, které už naše silnice křižuje v daleko větším počtu, než možná i samotné Audi čekalo. Jisté skupině zákazníků se podobně arogantní, brutální a zároveň impozantní stroje zkrátka líbí více než vše ostatní na silnici. A my jim musíme v případě Audi Q8 dát zapravdu. Nejnovější Q8 je skutečně nádherné auto.

q8_8

BMW X6

Mnichovský stroj v našem výčtu jistě nemusíme podrobněji představovat. V roce 2007 totiž bylo právě samotné BMW tím, kdo kategorii nejopulentnějších kupé všech dob založil. Jistě nemusíme zmiňovat, že X6 od počátku vzbuzovala emoce. A dnes si můžete koupit její druhou generaci. Druhá generace je ale z našeho výčtu zároveň nejstarším vozem, neboť nové pokolení bude již velmi brzy představeno. Aktuální X6 to ale přesto pořád sluší.

x6_2

Lamborghini Urus

Slýcháme zvěsti o tom, že tohle není pravé Lamboghini. Že je prý směsicí Audi a Volkswagenu a s italskou produkcí nemá nic společného. Jenomže víte co? Je to úplně jedno. Designově totiž Urus dokonale odpovídá ostrému jazyku nasupených býků ze San’t Agaty. A také Urus lze považovat za Coupe SUV. Líbí se vám?

lamborghini-urus-2

Mercedes-Benz GLE Coupe

Mercedes do zmiňované kategorie vplul jako druhý v pořadí. I když se tak stalo poměrně nedávno. Mnozí říkali, že stuttgartská automobilka opravdu neměla něco podobného zapotřebí, jenomže víte, jak to je. Bez poptávky by nebylo nabídky. A GLE Coupe se okamžitě po představení začalo prodávat jako housky na krámě. Ovšem líbí se vám tak moc jako předchozí BMW nebo zmiňované Audi?

carpixel.net-2015-mercedes-amg-gle-63-coupe-16085-hd

Porsche Cayenne Coupe

Pátý do party. Porsche se na vývoj model Cayenne Coupe soustředilo poměrně dlouho. Novinka je tak v zadní části výrazně jiná. Pracuje s aktivní aerodynamikou, má úplně jinou střechu, která nadále vylepšuje aerodynamické proudění a zezadu vypadá jako Panamera na steroidech. Po kompletním představení a prvních dojmech se novému Porsche budeme ještě podrobněji věnovat. Za nás je ale zřejmě tím nejhezčím ze všech uvedených strojů. Uvidíme, co osobní dojmy…

2020-porsche-cayenne_100695815

Právě jste zhlédli pětici naprosto zbytečných, nicméně velmi impozantních strojů, jejichž existence je právem opodstatněna díky chuti zákazníků podobná auta kupovat. Když byste si ale ze všech měli vybrat právě to jediné? Které by to bylo?

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/