1595490947-lexus-is_-3s

Vybrali jsme značky, které mají nejvěrnější zákazníky

1. 1. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Americká analytická společnost J.D. Power zveřejnila výsledky svého průzkumu na rok 2020 U.S. Automotive Brand Loyalty Study o věrnosti zákazníků ke značkám automobilů. V žebříčku opět vedou Japonci. Mezi prémiovými značkami zvítězil Lexus a v kategorii populárních automobilů dominují Subaru, Toyota a Honda.

Průzkum zaznamenává údaje o rozhodnutích Američanů, kteří v období od června 2019 do května 2020 měnili auto za nové. Výsledek zachycuje procenta zákazníků, kteří se rozhodli pro stejnou značku.

Lexus opět zvítězil

Pro Lexus je to už druhé vítězství v kategorii výrobců luxusních automobilů. Japonská značka v tomto roce svůj loňský výsledek dokonce zlepšila. Pro další vozidlo značky se rozhodlo 48% zákazníků, zatímco v uplynulém roce to bylo 47,6%. Proto se Lexus znovu stal prémiovou značkou, která vytváří nejsilnější vztahy se zákazníky a předběhla německou konkurenci. Hned za Lexusem se umístil Mercedes-Benz a žebříček vítězů uzavřelo BMW. Do první pětice ještě patří Porsche a Audi. Pořadí na čele průzkumu je tedy stejné jako před rokem.

Subaru a Toyota nad 60%

Je zajímavé, že v kategorii lidových značek jsou výsledky ještě vyšší. Na prvním místě se umístilo Subaru s výsledkem 60,5%, a hned za ním Toyota, která získala 60,3%. Třetí místo připadlo Hondě (58,7%). I v tomto případě vypadají stupínky vítězů stejně, jako uplynulý rok. Je však třeba poznamenat, že výsledky jednotlivých značek se změnily. Věrnost zákazníků značky Subaru klesla o 1 procentní bod a v případě Toyoty se zvýšila o 0,8. Lepší výsledek o 1 procento zaznamenala i Honda.

Japonské značky vedou žebříčky

Úspěch japonských výrobců aut v průzkumu nepřekvapuje. Značky ze země kvetoucích sakur sbírají velmi dobré hodnocení v mnoha žebříčcích. Zejména těch, které se týkají bezproblémového provozu. V loňském žebříčku spolehlivosti spotřebitelské společnosti Consumer Reports se na vítězných pozicích umístily hned tři japonské značky, a to Lexus, Mazda a Toyota. Letos získal model Lexus ES nejlepší výsledek v 31-leté historii průzkumu spolehlivosti, která hodnotí procenta nejspolehlivějších automobilů a modelů s nejmenší četné závad.

.

« »