Vyrobeno první Audi Quattro!

5. 4. 2011 • Novinky

Vyrobeno, ale zatím jde stále jen o koncept. Přesto je to koncept plnohodnotný, pojízdný a připravený k testování. A právě díky němu se sériová výroba blíží mílovými kroky.

Přesto však představenstvo automobilky ještě nerozsvítilo zelenou a nepustilo vůz na výrobní linku. Najdou však hlasy, které tvrdí, že jde již o pouhou formalitu a spuštění výroby je neoficiálně schváleno. Jestli to tak opravdu je, tak se vozu dočkáme ve výrobě již v roce 2013. A na co se vlastně těšíme?

Těšíme se především na pokračovatele legendárního vozu, který získával vavříny na závodních tratích v 80.letech a zapsal se nesmazatelným písmem jak do historie automobilky samotné, tak do historie motoristického sportu. A my se této legendě budeme věnovat v jednom z dalších dílů pohledů do historie

Koncept je poháněn 2,5litrovým pětiválcem s výkonem 300kW (408 koní), který je propojen se šesti-stupňovou manuální převodovkou. Quattro vážící pouhých 1300kg v kombinaci s lehkým ale silným motorem zvládne sprint z nuly na 100km/h za pouhých 3,9 vteřiny, což je čas hodný supersportů. Automobil je postaven na platformě modelu RS5, je však výrazně kratší a především lehčí.

Jediná věc, která nám kazí radost je skutečnost, že se automobilka chystá tento vůz prodávat jako exkluzivní model za vskutku exkluzivní cenu. K masovějšímu rozšíření tak nejspíš nedojde.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz