Začíná testování Astonu Martin V12 Vantage GT3

24. 11. 2011 • Novinky, Sport

Mít svou vlastní soukromou závodní stáj přeplněnou těmi nejlepšími supersporty této planety je snem snad každého muže. Ovšem jen mizivé procento z nás si může takto drahého koníčka dovolit, vždyť jenom například závodní speciál Aston Martin V12 Vantage GT3 přijde na bezmála devět milionů korun. A právě o něm bude má dnešní aktualita.

Tento závodní supersport se totiž v těchto dnech dostal do ostrého testování, jež probíhá v Brands Hatch v hrabství Kent, kde tovární jezdec Darren Turner zkouší dynamické schopnosti vozu. Je to potřeba, neboť V12 Vantage by se rád podíval na závodní tratě již v nadcházející sezóně a k tomu potřebuje homologaci od automobilové federace FIA.

Mnohem zajímavější než homologace je pohonná jednotka ukrytá pod dlouhou kapotou s výraznými nasávacími otvory. Ve voze se nachází vidlicový dvanáctiválec o zdvihovém objemu 6,0 litru, který je vyladěn na maximální výkon 442 kW (600 koní) a 700 Nm točivého momentu. O spojení motoru s koly se pak stará šestistupňová sekvenční převodovka.

Aston Martin V12 Vantage GT3 by měl nahradit dosluhující model DBRS9 a motoristické veřejnosti by se mohl v příštím roce ukázat v seriálech FIA GT3, ADAC Masters, Britské GT a v neposlední řadě také na Nürburgring VLN.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/