MENU
$_3

400 koní ve Fiatu 500 je něco neskutečného – Nyní je toto stádo na prodej za rozumnou částku

7. 6. 2017 • Novinky, Zábava

Fiat 500 je v silnějších motorizacích poměrně svižné vozítko. Vrcholný Abarth 500 EsseEsse je pak pořádně rychlé dělo, které dělá problémy těm nejlepším hot-hatchům. Vpředu má 1.4-litrový čtyřválec s výkonem 160 koní a krouťákem 230 Nm. Tato síla putuje přes pětistupňový manuál na přední kola. Hmotnost je něco málo přes jednu tunu, což znamená zrychlení z nuly na stovku za 7.4 sekundy a maximální rychlost 211 km/h.

Jenže dnes bude řeč o mnohem rychlejším kousku, který do vínku dostal devastující stádo koní. Na první pohled je to jen ”obyčejný” Abarth 500 EsseEsse, jenže jeho pohonné ústrojí bylo kompletně předělané. Najdeme v něm přeplňování Garet GT35 Turbo, pořádný intercooler, závodní dvouhmotový setrvačník, titanové výfukové potrubí a speciální chlazení turba a brzd. Podvozek je tužší a zapomenout se nesmí ani na samosvorný diferenciál. A výsledný výkon malé čtrnácti stovky? Neskutečných 400 koní. Točivý moment překračuje 500 Nm a čas zrychlení z nuly na stovku si netroufáme odhadovat. Jednoznačná je jen jedna věc, na silnici překvapí nejeden supersport, kterému ukážete zadní lampy. Samozřejmě to bude chtít řidiče, který má koule z oceli, protože tito překoňovaní prckové nejsou zrovna nejhodnější stvoření.

Úprava je zbrusu nová, ale trvanlivost předimenzovaných dílů nebudeme odhadovat. Brutálnějšího sleepera jsme však dlouho neviděli. Za cenu zhruba 650 000 Kč to zní jako zajímavý stroj na prohánění mnohem dražších soupeřů.

.

« »