alpine_a110_top_gear_fire_05_800_600

Bizarní požár elektromobilu: Kvůli topinkovači

11. 12. 2023 • Novinky, Zábava

Elektromobil v Dánsku shořel kvůli neobvyklé příčině – topinkovači. Na konci minulého týdne došlo ve městě Stenlille, které leží asi 60 kilometrů jihozápadně od Kodaně, k bizarnímu požáru elektromobilu, při kterém naštěstí nikdo neutrpěl zranění. Oheň však zcela zničil vozidlo a způsobil i škody na přilehlém domě, ke kterému byl automobil přistavený pod přístřeškem.

Zvláštní požár pravděpodobně způsobil topinkovač, jak uvedla dánská policie v pondělí. “Pravděpodobná příčina požáru spočívá v topinkovači, který majitel vozu umístil pod přední část vozidla, aby ohřál baterii,” informovala dánská policie v pondělním prohlášení a důrazně apelovala na lidi, aby tuto metodu předehřevu baterie nepoužívali.

Je pravda, že předehřev baterií nejenže chrání, ale také umožňuje rychlejší dosažení potřebné provozní teploty, což prodlužuje dojezd elektrického vozu. Metoda, kterou zvolil nešťastný majitel vozu, však není optimální; většina moderních elektrických vozů umožňuje pohodlné předehřátí (baterie i interiéru) na dálku pomocí mobilní aplikace.

V důsledku požáru bylo vozidlo zcela zničeno, a částečné poškození utrpěl také přilehlý dům, ke kterému automobil parkoval. Dánská policie neuvedla, zda dům patřil téže osobě, která se stala nešťastným “šikovným” elektromobilistou.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz