2013-bmw-x1-00

BMW X1 facelift – Omlazení mladého

3. 4. 2012 • Novinky

Nové BMW X1 není na trhu v podstatě ještě ani 3 roky, ale již nyní prodělalo svou první změnu, která se ale netýká samozřejmě jen vnějšího designu. Změny se odehrály totiž také v interiéru a především v motorovém prostoru.

Jak jsem již řekl, BMW X1 se stihla za automobilovém trhu tak akorát zabydlet a už příchází určité “vylepšení”. Nevydržím to a hned na začátku musím zmínit, že co se motorového prostoru týká, vrátí se po faceliftu do X1 hlavně řadový šestiválcový třílitr, kterého dosud v tomto crossoveru předběhl přeplňovaný dvoulitr. Že se první představení tohoto faceliftu odehraje na New Yorkské autoshow, se nedí čemu divit. Vždyť BMW řady X byla orienetována původně na americký trh a počínaje představením se začne právě v zámoří prodávat. Navíc, Američané by určitě nechtěli jen “sociální” čtyřválce – při ceně 25,- kč na litr.

Verze 28i (2.0 Turbo) bude nabízena s pohonem zadních, i všech kol a má stále výkon 245 koní. Dále pak xDrive35i (306 koní) a převodovky budou také jasné. Manuál se šesti převodovými stupni a automat dostane rychlostí osm.

Pokud jste se ale těšili na přeplňovanou R6, zklamu Vás. Ta se totiž dle údajných informací bude prodávat pouze za oceánem a my si tedy budeme muset vystačit se čtyřválcem. Jaká to škoda…

Co se týká vnějšího vzhledu, X1 dostala nové nárazníky, prahy, omlazené zadní lampy, zrcátka a v interiéru se jen lehce pozměnil středový panel a volant. Dále pak bude na výběr širší škála možností čalounění, no a toť vše.

Ceny v zámoří startují kolem 620 000,- Kč a “šestihrnek” tam dostanete (dle nestálého kurzu) již za 740 000,- Kč. Když si to tak shrnu, co mají Američané za výhody. Mohou si vybrat M5 F10 s manuální převodovkou, nyní X1 se šestiválcem… Asi se stěhujeme do Spojených států a bude z nás tím pádem AutoJournal.com. :-D

  

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz