usedsss-cars

Dovoz ojetin ze zahraničí roste

11. 8. 2020 • Novinky, Zajímavosti

Počet ojetých vozů dovezených do ČR ze zahraničí se začíná přibližovat hodnotám před koronavirem. Přesto je na trhu nedostatek kvalitních ojetin.

V červenci 2020 bylo do ČR dovezeno a přihlášeno k provozu 15 500 ojetých vozů, což je o 1 300 vozidel méně než v červenci 2017. Počet dovezených ojetých aut se přesto začíná pomalu blížit hodnotám loňského roku. Vyplývá to z aktuálních údajů SDA (Sdružení dovozců automobilů).

Kvalitních ojetých aut začíná být na českém trhu nedostatek. Díky restrikcím v důsledku koronaviru se do ČR za prvních 7 měsíců roku 2020 dovezlo o 21 500 aut méně než za stejné období loni. V meziročním srovnání se jednalo o mírně starší vozy,“ říká Jiří Grund, předseda AOOA.

Za poslední tři roky se do ČR dovezlo každý rok průměrně 175 000 ojetých vozů. Letošní propad dovozů představuje pokles přinejmenším o 12 %. Menší nabídka kvalitních vozů pravděpodobně povede ke zvýšení prodejní ceny. AOOA dlouhodobě doporučuje při koupi ojetého vozu preferovat tuzemský původ. U vozidla s českým původem je daleko jednodušší ověřit jeho servisní historii.

 

.

« »