05

Escape6 Prague Car Festival nabídne stovky exkluzivních exponátů

31. 8. 2019 • Novinky

Již osmým rokem proběhne v pražských Letňanech legendární automobilový festival Escape6. Návštěvníci si budou moci prohlédnout to nejlepší nejen z tuningu, ale i performance vozidel. Za dobu své existence se zařadil mezi nejprestižnější evropské výstavy s touto tématikou. Ředitel výstavy Martin Apeltaure poskytl rozhovor o tom, co na návštěvníky v letošním ročníku čeká.

Většina exponátů, které návštěvníci uvidí jsou naprosté unikáty a originály z celé Evropy. Jak těžké je taková auta dostat do Prahy? Martin Apeltaure říká ,že je to mnohem jednoduší než v počátcích. Byl to vždy jejich sen, aby v České republice byla ke shlédnutí ta nejlepší auta z celé Evropy. Inspirovali se výstavami v Německu, Polsku i Maďarsku. Dnes už jsou tak daleko, že si mohou vybírat, která auta se výstavy zúčastní.

Tuning bývá zajímavou součástí světa automobilů, ale také není úplně pro všechny, a tak festival nabídne možnosti i pro lidi, kteří nepřišli primárně na tuningová auta. Návštěvníci se mohou těšit na závodní a historické automobily, dále pak na supersporty a elektromobily. Nebudou chybět ani americké koráby a také špičkové simulátory.

V loňském roce jste mohli vidět na venkovním programu sraz majitelů sportovních modelů značky Ford. Sešlo se tam přes pět desítek výjimečných automobilů. I letos vás čeká unikátní program. V neděli se bude konat oficiální sraz vozů Porsche ve spolupráci s Porsche Classic Clubem ČR. Uskutečněn bude také sraz majitelů elektromobilů. To nemění nic na tom ale, že více jak 800 exponátů zaplní především vnitřní prostor pěti hal. V jedné z hal se dokonce na živo mezi diváky bude upravovat automobil. V sobotu se začne a v neděli bude hotové. Návštěvníci tak budou moci vše sledovat.

O své nepřijdou ani nejmenší. Budou se moci vyblbnout na dětských motokárách, šlapací dráze, dopravním hřišti a nebo s buggyny. Uvnitř hal bude možné vyzkoušet zajímavé simulátory a velké množství herních konzolí. Dále se návštěvníci budou moci zúčastnit tomboly, různých workshopů, bude se vyhlašovat i Miss Tuning, která vzejde z finalistek Miss České republiky. Dospělí návštěvníci se také budou moci těšit na zážitkové jízdy v supersportech, drift taxi a také třeba jízdy s rallye speciálem.

To vše zájemce o svět automobilů čeká poslední srpnový víkend v PVA EXPO Letňany.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz