Hamann BMW X6 TYCOON

27. 1. 2009 • Novinky

Mnichovská automobilka BMW zkřížila vozy SUV s kupé a díky tomu vznikla nová X6, kterou tuningová společnost Hamann ještě vylepšila a podpořila tak charakteristické vlastnosti kupé.

Jako kvalifikovaní specialisté na sportovní příslušenství se u Hamann-Motorsport zaměřili především na poskytnutí vynikajících zážitků z jízdy pro řidiče v tomto novém segmentů vozů kategorie SAV. Z tohoto důvodu také technici zlepšili aerodynamiku, výkony motor a další komponenty ovlivňující řidičův požitek z jízdy.

Zajímavé výkony jednotlivých motorizací

Díky mnohaletým zkušenostem a řadě nově vyvinutým technologiím mají u Hamannu dostatek prostředků pro vylepšení výkonů jednotlivých motorizací včetně lepších křivek točivého momentu. Z benzínových variant se asi nejzajímavější úpravy dočkala verze X6 xDrive35i, která je ve standardu vybavena výkonem 306 koňských sil. U Hamannu se ji dostalo navýšení o 54 na konečných 360 koní dostupných při 5230 ot./min. Točivý moment verze xDrive35i má u Hamannu hodnotu 540 Nm, což představuje zlepšení o nezanedbatelných 140 Nm. Plná hodnota tohoto výkonu je dostupná v rozsahu 1300 až 5000 otáček. Aby bylo možno si výkon skutečně vychutnat a řidič se nemusel tolik držet na uzdě, byl omezovač maximální rychlosti posunut z hodnoty 250 až na km/h 275 km/h. Na kompletním paketu pro nejsilnější variantu twin-turbo xDrive50i konstruktéři stále pracují a její představení veřejnosti předpokládají až na samotný závěr tohoto roku.

U základní dieselové varianty xDrive30d byl výkon zlepšen o 30 koní na konečných 265, přičemž točivý moment se dočkal zlepšení o 80 Nm na výslednou hodnotu rovných 600 Nm. Silnější dieselový sourozenec xDrive35d se dočkala spíše jen přiměřeného zlepšení výkonových parametrů, jelikož se u Hamannu soustředili více na širší využití otáček. Výkon tato známá tuningová firma zvýšila o 34 na rovných 320 koňských sil a 660 Nm, tedy o 20 Nm více než standardní verze. Aby majitel vozu nebyl ochuzen o patřičný zvukový doprovod, který k takovéto tuningové úpravě dozajista patří, nabízí Hamann možnost objednat si komplet nové díly výfukového potrubí se zakončením s dvěma či čtyřmi koncovkami, které již dokáží vykouzlit ten správný smyslný zvuk.

Design versus funkční aerodynamika

U Hamannu mysleli také na zlepšení aerodynamiky, která by vždy měla jít ruku v ruce s vyššími výkony automobilu. Pro model X6 byla navržena kompletní sada nových doplňků karoserie, která se skládá například z nového sportovního nárazníku s integrovanými denními LED světly, tří dílů určených pro kufr a atraktivního střešního spoileru. Pro ještě větší dávku individualismu dostane každý ze zákazníků právě u střešního spoileru na výběr mezi umírněným malý anebo velkým nápadným spoilerem. Je možné si v příplatkové výbavě také zaškrtnout kolonku pro novou karbonovou kapotu motorového prostoru. Ta sice nemá moc společného s lepší aerodynamikou, ale snižuje nemalou váhu vozu o nějaká ty kila směrem dolů.

Kola? Jedině v extrémní velikosti

Každý zákazník společnosti Hamann má pro svůj vůz na výběr z mnoha designů a velikostí všech možných typů kol. Pro model X6 od BMW nabízí tato Německá společnost speciální 23-palcová kola nazvaná DESIGN EDITION RACE, která jsou podle vyjádření úpravce extralehká a lze si je objednat v černém provedení. Hamann je nabízí s pneumatikami určenými velikostně spíše pro ty nejextrémnější supersporty svět a to o rozměru 315/25 R23. Jejich cena činí zanedbatelných 9385 Euro.

Zdokonalené technologie pro interiér

Mimo standardní příplatkové výbavy, kterou každý zákazník získá u BMW, doporučuje Haman ze své nabídky pro X6 zejména příslušenství vyrobené z vysoce kvalitního hliníku doplněné o 12-dílnou sadu karbonových doplňků. Dalšími příjemnými maličkostmi interiéru se stává například rychloměr nastavený až do 300 km/h, nový sportovní tří-ramenný volant, koberečky s logem Hamann atd.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/