7-honda-civic-type-r-prototyp-2016_galerie-980

Honda ukázala nový Civic Type-R. Je ještě šílenější!

2. 10. 2016 • Novinky

Kromě produkční verze nové generace “evropského” hatchbacku Civic přivezla Honda také ostrý Civic Type R. I když zatím jen ve formě prototypu. Sama japonská automobilka ale přiznává, že odhalený vůz skutečně naznačuje styl rychlého modelu. Základem je samozřejmě desátá generace Civiku, která ale dostala řadu úprav. Na první pohled zaujme už i povrchová úprava karoserie, jež je provedena v efektu jemně kartáčovaného hliníku. Doplňují ji tónovaná skla LED světlometů a blinkrů.

Nechybí ani doplňky, často z karbonu, vylepšující aerodynamiku, velice nápadné je zejména obrovské zadní křídlo. Pod ním najdeme široký zadní nárazník, ze kterého vystupují tři koncovky výfuku, a difuzor z uhlíkových vláken. Středová trubka výfuku má menší průměr a je provedena ve výrazné červené metalíze.

Novým prvkem ostrého Civiku Type R je otvor pro vstup vzduchu na kapotě. Auto stojí na 20palcových litých kolech v matné černé barvě s červenými detaily.

O technice Honda zatím mlčí, ale očekává se, že i novou generaci bude pohánět přeplňovaný dvoulitr. V aktuálním provedení motor dává 310 koňských sil (228 kW), novinka by měla být výkonnější. Hovoří se o výkonu 340 koní. Nový Civic Type R bude představen příští rok, zahájení prodeje v Evropě je plánováno do druhého pololetí.

TEST Honda Civic Type R – Vládce

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz