Hyundai i40 si odnáší 5 hvězdiček

31. 8. 2011 • Novinky

  • Pátý model značky Hyundai, který dosáhl maximálního hodnocení
  • i40 se umístil mezi nejlepšími vozy ve své třídě: 92% za ochranu dospělých, 86% za ochranu dětí
  • Hyundai svými bezpečnostními systémy převyšuje požadavky Euro NCAP pro rok 2011

Novinka letošního roku, Hyundai i40, získal maximální možný počet pět hvězdiček za bezpečnost od nezávislé posuzovací organizace Euro NCAP. Výsledná známka z náročného testu dělá z i40 jeden z nejbezpečnějších vozů v segmentu D.

Hyundai i40 je tak pátým modelem značky Hyundai, který toto ocenění získal. Následuje modely i20, ix20, i30 a ix35, které také získaly nejvyšší ohodnocení – pět hvězdiček.

Model i40, spadající do segmentu D, byl ohodnocen 92% za ochranu dospělých, při maximálním hodnocení za boční náraz. Opěrka hlavy a sedadlo byly pochváleny za poskytnut ochrany před poraněním krční páteře při nárazu zezadu.

V rámci ochrany dětí, obdržel model i40 86% jak za bezpečnost v kategorii 18ti měsíčních, tak za ochranu 3letých dětí. Pochvalu si i40 odnesl i za ochranu chodců, za což vděčí především výbornému hodnocení předního nárazníku za ochranu nohou chodce při střetu s vozidlem.

Elektronický stabilizační systém, omezovač rychlosti nebo třeba upozornění nezapnutých bezpečnostních pásů přispěly k celkovému ohodnocení bezpečnostních asistentů na 86%. Kombinací aktivních a pasivních bezpečnostních systému tak i40 překonává požadavky stanovené Euro NCAP.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz