Infiniti pracuje na novém modelu

24. 11. 2011 • Novinky

Japonská automobilka Infiniti, luxusní odnož mateřské společnosti Nissan, chystá vzhledem ke své dosavadní produkci poněkud nezvyklou modelovou ofenzívu. V nejbližších letech by se totiž měl veřejnosti představit model inspirovaný atraktivním konceptem Etherea, jež bude mít namířeno proti vozům velikosti současné generace třídy A resp. třídy B německé automobilky Mercedes-Benz, kterou Infiniti považuje za svého největšího konkurenta.

Další informace jsou poněkud omezené. Ve zkratce lze říci, že nový model bude klasickým hatchbackem s širokou paletou jak benzinových, tak vznětových pohonných jednotek. Chybět by neměla ani hybridní nebo dokonce plně elektrická varianta. Pojďme se ale podívat na koncept Etherea, jež je základem budoucího sériového vozu.

Etherea je kompaktní čtyřdveřové kupé se zamračeným pohledem a hybridní pohonnou jednotkou, velmi podobnou té, která je nabízena v modelu M35h. Základem je přeplňovaný čtyřválec o zdvihovém objemu 2,5 litru produkující 180 kW (245 koní) a pohánějící přední nápravu.

Vůz dlouhý 4,4 metru disponuje unikátním zavěřením zadních bočních dveří, které se vyklápějí směrem vzad a poskytují tak výbornou dostupnost zadních sedaček, kde se posadí dvojice cestujících. Posádka se může kochat luxusním interiérem, kterému dominuje kůže v kombinaci s moderním palubním systémem v čele s velkou dotykovou obrazovkou a multifunkční kapličkou přístrojů před řidičem.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/