volkswagen-2-0-bitdi-240-cv-ea288-1

Jakmile v Německu zakážou vjezd naftovým autům, tamní automobilky je vykoupí zpět

15. 4. 2018 • Novinky

Zpětný výkup a výměna auta je podmíněna několika podmínkami. Vztahuje se na auta, která byla v době prodeje nová nebo roční. Nová záruka na podporu prodeje naftových vozidel začne platit od 1. dubna.

Prodej naftových vozů v Evropě v posledních letech výrazně upadá. Kromě reálných problémů s emisemi je za tím i nejistota lidí. Jakou bude mít diesel za pár let cenu? Bude se dát vůbec prodat? Budu s ním moci bez omezení jezdit po celé zemi? To je jen pár otázek, které trápí zájemce o naftové auto před jeho nákupem.

Několik automobilek rozjelo v evropských zemích formu šrotovného, ​​kdy vykupují stará naftová auta. Koncern Volkswagen takto vykoupil od srpna minulého roku 170 000 starých naftových vozidel. Přibližně 120 000 prodávajících se rozhodlo znovu koupit vozidlo značky Volkswagen.

Ve snaze podpořit prodej nových a čistších naftových vozidel přichází Volkswagen v Německu s novou bezplatnou formou záruky Germany Guarantee. Pokud si od 1. dubna koupíte nové nebo roční auto značky Volkswagen od německého dealera, tak jste chráněni před situací, že ve vašem městě omezí vjezd naftových vozidel. K samotnému zákazu nebo omezení vjezdu dojít může, to Volkswagen neovlivní, ale v tom případě máte nárok na výměnu auta. Cenu starého vozidla určí nezávislý institut Deutsche Automobil Treuhand a Volkswagen je povinen tuto částku akceptovat. Následně si zákazník koupí jiné “čistší” auto (od dealera Volkswagenu, může být nové nebo roční), splňující podmínky vstupu do města bez omezení.

Podmínkou pro akceptování záruky je zákaz nebo omezení vjezdu v místě bydliště nebo práce. Záruka se vztahuje na všechna vozidla. Podobnou iniciativu už vyvinulo i BMW. Podmínky bavorské automobilky jsou pro majitele ještě o něco příznivější. O výměnu auta může majitel požádat, pokud dojde k omezení vjezdu jeho vozidla v okruhu 100 km od bydliště nebo místa zaměstnání.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz