screen-shot-2019-04-12-at-08-36-39-3b5eb46

Jeremy Clarkson se během závěrečné epizody The Grand Tour rozbrečel. Show, jak ji všichni známe, opravdu končí

13. 4. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May odjíždějí ze studiového stanu nadobro. Jeremy byl na konci poslední epizody viditelně dojatý a divákům oznámil: “Show, jak ji včichni znáte, definitivně končí”.

V příští sérii se totiž legendární trio nevrátí do studiového stanu, který byl jejich domovem poslední tři sezóny The Grand Tour. Ano, to znamená, že to není úplný konec a pořád je spolu na obrazovkách uvidíme. Bude to však zcela jiný formát v podobě pouze speciálních výletů.

12. duben tak byl po dvou dekádách posledním dílem nejslavnějšího formátu na světě a je jedno, jestli pod názvem Top Gear nebo The Grand Tour. Závěrečné rekapitulační video obsahovalo dokonce záběry z minulosti, které jim BBC dovolilo při této příležitosti použít.

Clarkson, který den před finální epizodou oslavil své 59. narozeniny, dodal: “Kdo by nás rád viděl dělat větší dobrodružství? Výlety? Kdo miloval samostatné speciály? Ten bude z nového formátu nadšený.“ Pravdou je, že trio potřebovalo změnu a statistiky sledovanosti a reakce diváků byly vždy nejlepší, jednalo-li se o speciální díl mimo studio. Amazon tak ve své podstatě reaguje na poptávku svých uživatelů. Zajímavostí je, že mezi diváky byla i rodina Hammonda a také Jeremyho dcera.

Show si tedy zachová i svůj název, protože ten přesně vystihuje, o co půjde. Bude to jedna velká cesta. Spolu se čtvrtou sezónou budou všichni tři moderátoři pracovat také na sólových televizních projektech s Amazon Prime Video.

May byl první, kdo oznámil svou sérii, cestopis z Japonska. Natáčení je v plném proudu. Clarkson mezitím řekl, že má dost nápadů na pět dalších sérií The Grand Tour.

.

« »

MENU