byd-seal-1

Každé šesté nové auto na světě je teď elektrické

15. 9. 2023 • Novinky, Zajímavosti

V červenci, podobně jako v předchozích dvou měsících, bylo celosvětově prodáno více než jeden milión elektrických osobních vozidel, což představuje zvýšení o čtyřicet procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Podle údajů zveřejněných společností EV Volumes to znamená, že přibližně každé šesté nově zaregistrované osobní vozidlo (16 procent) je nyní schopno ujet minimálně několik desítek kilometrů výhradně na elektřinu. Po odečtení plug-in hybridních vozů činí podíl čistých elektromobilů 11 procent, což představuje jedno elektromobilové vozidlo z devíti.

Celkový prodej elektrických vozidel za prvních sedm měsíců letošního roku činí téměř sedm miliónů kusů. Z tohoto počtu připadá 4,86 miliónu na čisté elektromobily (10 procent) a více než dva milióny na plug-in hybridní vozy (5 procent).

Čínská společnost BYD zaujímá první místo v žebříčku výrobců, díky tomu, že nabízí jak čistě elektrická vozidla, tak vozidla s plug-in hybridním pohonem. Během prvních sedmi měsíců tohoto roku prodala 1 511 000 vozidel s nulovými emisemi, zatímco Tesla se umístila na druhém místě se ztrátou půl miliónu kusů. Třetí příčku drží Volkswagen, který již překonal hranici půl miliónu prodaných elektromobilů.

Nejoblíbenějším elektromobilem na světě zůstává Tesla Model Y. Na druhém, třetím, pátém až osmém místě se umístily modely od společnosti BYD, s výjimkou čtvrtého místa, kde se nachází Tesla Model 3.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz