Výroba automobilu v továrnì. Ilustraèní foto.

Škoda Auto v neděli v noci začne obnovovat výrobu v Kvasinách

15. 9. 2023 • Novinky

Výroba automobilky Škoda Auto v závodě v Kvasinách na Rychnovsku by se podle vyjádření firmy měla postupně obnovovat od nedělních 22:00. Linky v Kvasinách stojí od pondělí, částečně omezená je také výroba v Mladé Boleslavi. Důvodem je výpadek subdodavatele ve Slovinsku, jehož výrobu zničily záplavy. Výroba v obou závodech může být příští týden nadále omezená. Automobilka rovněž navýšila výrobu plně elektrického modelu Enyaq, informovala dnes ČTK za automobilku Ivana Povolná.

“Výrobní linky v kvasinském závodě se po téměř týdenní odstávce z důvodu chybějícího komponentu postupně rozběhnou od neděle 17. září od 22 hodin. V následujícím týdnu bude řešen případný přetrvávající nedostatek dodávek komponentů v mladoboleslavském i kvasinském závodě poklesem výrobního programu prostřednictvím možné redukce počtu směn, a to v závislosti na aktuální disponibilitě dílu pro jednotlivé modely se spalovacími motory,” uvedla Povolná. Slovinský subdodavatel je podle ní stále schopen dodávat pouze v omezeném rozsahu a usiluje o plné obnovení výroby.

“Dále se společnost Škoda Auto operativně soustředí na navýšení denní výrobní kapacity plně elektrické řady modelů Enyaq, které tímto výpadkem nejsou dotčeny,” uvedla Povolná.

Výpadek u slovinského dodavatele součástek KLS postihl celý koncern Volkswagen. Automobilka už dříve uvedla, že chybějícím dílem je ozubený věnec pro dvouhmotový setrvačník pro spalovací motory modelů značky Škoda a dalších koncernových značek. S obnovením výroby u slovinského dodavatele součástek pomáhají i zaměstnanci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto.

Automobilka se nechce vyjadřovat k přesným počtům, modelům a dopadům na závody.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz