vista450b small

Léto končí, ale střešní box se může stále hodit

9. 9. 2014 • Novinky, Zajímavosti

Střešní boxy získávají na popularitě. Mnozí je ale chápou jako další úložný prostor při cestě na dovolenou, anebo místo, kde ukryjí pádla, nebo kolečkové brusle. Když skončí sezóna, zpravidla končí i střešní box, ale to je chyba. Se střešním boxem můžete jezdit dál a využijete ho na plno.

Co se střešním boxem na podzim?

Střešní box se vám může hodit, pokud se stěhujete. Asi se vám to udá jako hloupost, ale každý půlmetr hraje při stěhování roli. Pokud tedy můžete něco vložit i do střešního boxu, rádi ho využijete. Nejenže vám vaše věci uschová a převeze, navíc ho využijete i v dešti a stěhování už nebude ovlivňováno aktuálním počasím. Podzim svádí k výletům a aktivním dovoleným. Mnozí vyrazí na kola, někteří na pěší turistiku. Tak či tak se vám bude box hodit. Pokud vyrazíte na kola, doporučujeme ho vyměnit za nosič kol . Na brusle už ale jedině s boxem. Může se to zdát jako zbytečnost, ale špinavé a zablácené kolečka, vám mohou v interiéru způsobit pěkný nepořádek. Vyrážíte-li dodatečně pod stan, střešní box je opět to pravé pro vás. Můžete v něm totiž odvézt nejen stan a spacáky, ale i hry, které se stanou součástí dovolené. Uvolníte si tak místo v kufru na zavazadla. Díky střešnímu boxu se už nemusíte bát přeplněného kufru, kvůli kterému vidíte ve zpětném zrcátku jedině kufr a hlavu plyšového medvěda vašich dětí.

Na co při cestování se střešním boxem nezapomenout?

Zapomenout byste hlavně neměli na opatrnost. Se střešním boxem se jízdní vlastnosti automobilu trochu mění. Dávejte si tedy pozor především ve vyšších rychlostech. Špatně uchycený box by mohl začít poletovat na střeše, aniž byste o tom věděli. Také si dávejte pozor na vaši výšku, abyste box při vjezdu do krytého parkoviště nenechali za sebou. Měli byste sledovat maximální nosnost boxu, na střeše totiž uvezete zpravidla méně, než kdekoli jinde. Počítejte tak do 50 kg. Pokud se ale nebojíte do střešního boxu investovat, můžete se dostat i na váhu kolem 75 kg jako u střešního boxu MontBlanc Aero 450. Při výběru boxu určitě sledujte i testy a certifikace, které střešní box má. Je to další cesta, díky které se můžete rozhodnout.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz