1

V Paříži se dočkáme rychlého Peugeotu 308 GT

9. 9. 2014 • Novinky

Peugeot nám nedávno se svou 208 GTi a RCZ-R ukázal, že stavět rychlá a zábavná auta opravdu, ale opravdu umí. Díky tolika chválám se rozhodli, že na letošním autosalonu v Paříži představí nejostřejší a nejrychlejší verzi modelu 308. Ponese jméno GT a stane se konkurentem pro Volkswagen Golf GTI, Ford Focus ST, Renault Megane RS a dalších.

Peugeot 308 GT se bude vyrábět ve dvou karosářských verzích jako klasický vůz, hatch back a kombi. Z venku se toho na první pohled moc nezměnilo, auto dostalo pár chromovaných doplňků, nějaký ten znáček GT, sportovnější koncovky výfuku, nové dravější nárazníky a 18-ti palcová litá kola, která ponesou obutí Michelin.

V interiéru se můžeme těšit z nových detailů, jako například různě barevných prošívání, nových budíků a dalšími maličkostmi.

Pohánět jej bude čtyřválec 1.6 THP se slušným výkonem 205 kkoní a s ‘‘krouťákem‘‘ 285 Nm. Druhou, podle mě do rychlého hatche horší variantou, bude dieslový čtyřválec 2.0 BlueHDi. Tento diesel má výkon 180 koní a točivý moment 400 Nm. Spotřeba benzínu bude 5.6 litru na 100 kilometrů a naftový motor si vezme pouze 4 litry na 100 kilometrů. Agregáty budou spolupracovat s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Peugeot také prozradil, že si pořádně vyhrál s podvozkem vozu, snížil ho totiž o 7 mm vpředu a o 10 mm vzadu. Samozřejmostí jsou také větší a silnější brzdy. Dále byla zvýšena citlivost plynového a brzdového pedálu.  Výkonnostní a bližší informace zatím nebyly zveřejněny, takže si musíme chvíli počkat do Pařížského autosalonu, který se už kvapem blíží.

Přibližná cena zatím nebyla zveřejněna, ale měla by se pohybovat někde okolo 600 000 korun a výše, jako konkurenční značky. První kusy se k zákazníkům dostanou na konci října tohoto roku. My se na něj moc těšíme, protože už standardní Peugeot 308 jezdí opravdu skvěle!

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz