toyota-rav4-3

Lexus a Toyota jsou opět nejspolehlivější auta na světě

25. 11. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Lexus a Toyota se opět umístily mezi třemi nejspolehlivějšími značkami v žebříčku nezávislé neziskové organizace Consumer Reports. Nadprůměrně spolehlivé jsou podle žebříčku například modely RAV4 plug-in a Venza nebo hybridní Prius.

Lexus v hodnocení skončil na první příčce, následuje Mazda a třetí je Toyota. Na čtvrté příčce je v nejnovějším žebříčku další japonská značka Infinity a pátý je americký Buick. Značky byly hodnocené od nuly do 100 bodů, přičemž průměrná spolehlivost se pohybovala mezi 41 a 60 body.

Japonské značky Toyota a Lexus bodují díky propracovaným pohonným jednotkám, nízké spotřebě paliva díky hybridním modelům, pohodlné jízdě, tichému interiéru a intuitivnímu ovládání.

Dlouhodobým premiantem je Camry, Highlander a Sienna jsou trvale mezi nejlepšími modely ve svých třídách. Prius je již dlouho šampiónem v oblasti spotřeby paliva. Hybridní technologie je k dispozici ve velké části modelů Toyoty, celosvětové oblibě se těší RAV4 Hybrid.

Obecně pak Consumer Reports vyhlásil kompaktní hybridy a plug-in modely jako kategorii s nadprůměrnou celkovou spolehlivostí. I v tomto segmentu jde zejména o model Prius.

.

« »