CLS Shooting Brake

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake – umělecké dílo

30. 6. 2012 • Novinky

Mercedes-Benz oficiálně ukázal dlouho očekávanou novinku, CLS Shooting Brake. Pokud se chytáte za hlavu, že co to vlastně je, tak je to poměrně správná reakce. Shooting Brake je druh karoserie, který vznikl předěláním kupé na hatchback, nebo spíše na třídveřové kombi.  Zásadním rozdílem vůči běžnému hatchbacku je pohled z boku, který je výrazně dynamičtější.

V historii se již tento druh karoserie objevil. Například Volvo P1800ES, Reliant Scimitar GTE a několik dalších vozů. Nejvíc si však jistě budete pamatovat BMW Z3 Coupé a samozřejmě Ferrari FF. Kromě nich se dá za Shooting brake s přivřenýma očima považovat i Volvo C30 a Mini Clubman.

Mercedes po zavedení čtyřdvéřového kupé staví na stejném modelu i pětidvéřový Shooting Brake. I když auto znovu vytváří jinou definici druhů karoserie, eleganci a úžasný vzhled mu vzít nejde. Je to auto pro ty, kteří se nechtějí smířit s tím, že na svůj život potřebují kombi. Samozřejmě, Ečko kombi je praktičtější, ale není to v porovnání s tímto celkem ono.

Ať karoserii nazývá kdokoliv jakkoliv, mnoho zákazníků čekalo právě na toto. Pod kapotou bude klasický benzínový šestiválec CLS350 s 225kW (305 k), osmiválec CLS500 s 300kW (408 k) a taky naftová alternativa CLS 350 CDI se 195 kW (265 k). Ze čtyřdvéřového kupé se do Shooting Brake nastěhuje i čtyřválec CLS250 CDI. Naoko se může zdát že 2,1 litrový biturbo naftový motor malý, ale má 150 kW (204 k) a montuje se i do třídy S. Výrobce s nim slibuje kombinovanou spotřebuju 5,3 litru nafty na 100 km a to stojí za zvážení.

Sice to není relevantní údaj u takového pěkného auta, ale objem kufru se sklopenými sedadly je slušných 1550 litrů. Je to ovšem jedno, protože CLS Shooting Brake nebude nikdy stěhovák. A také se těšíme na CLS 63AMG Shooting Brake.

.

« »