mercedes-amg-gt-53-4-door-coupe-24

Mercedes-Benz je stále nejžádanější prémiovou značkou v České republice

10. 7. 2020 • Zajímavosti

Praha. Mercedes-Benz si během prvního pololetí roku 2020 upevnil pozici nejžádanější prémiové automobilové značky v České republice. V důsledku pandemie nemoci covid-19 dosáhly registrace osobních vozů v prvním pololetí 3306 vozů, což představuje pokles 4,5 %. Celkově trh s osobními automobily v ČR klesl o 26 %.

Mercedes-Benz díky minimálnímu poklesu upevnil svoji pozici nejžádanější prémiové automobilové značky. V absolutním pořadí se posunul o jedno místo na 9. příčku, a to s odstupem pouhých 12 vozů na 8. pozici. Jedná se o nejlepší umístění stuttgartské automobilky v historii prodeje v České republice.

„Český trh byl podobně jako ostatní trhy ovlivněn pandemií nemoci covid-19, ale Mercedes-Benz dokázal nejen udržet, ale dokonce zlepšit svoji pozici a zvýšit svůj tržní podíl,“ říká Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel společnosti Mercedes-Benz Cars Česká republika. „Chtěl bych poděkovat všem našim zákazníkům, kteří nám projevili důvěru a kteří akceptovali někdy obtížné nebo improvizované podmínky. Vyzdvihnout si zaslouží také autorizovaní prodejci Mercedes-Benz, díky jejichž obrovskému nasazení jsme mohli takového výsledku dosáhnout, a všichni kolegové nejen z prodejního oddělení za usilovnou práci na dalším posílení značky Mercedes-Benz na českém trhu, a to i v tak těžké době.“

Hlavní podíl na vysokém zájmu o osobní automobily značky Mercedes-Benz měly během prvního pololetí vozy CLA, GLC a GLE. Oblíbené SUV GLE se s 553 registracemi stalo nejžádanějším modelem za první pololetí a zcela ovládlo prodej v kategorii velkých SUV.

Modelová ofenziva nových vozů bude pokračovat i nadále. V druhém pololetí se již naplno projeví uvedení cenově velmi výhodného a až 7místného SUV GLB, zcela nové generace SUV GLA a spuštěn byl také prodej modernizované Třídy E, která v minulosti vévodila oblasti prémiových vozidel vyšší střední třídy v ČR. Úspěch modelové řady GLE v druhém pololetí podpoří žádané verze AMG.

V září proběhne světová premiéra nové generace Třídy S, která se na český trh dostane v roce 2021 a přinese řadu pokrokových řešení, včetně nového rozhraní MBUX, moderních asistentů nebo zcela převratné technologie světlometů.

Dále pokračuje také intenzivní elektrifikace pohonných ústrojí. Na trh přicházejí další plug-in hybridní modely: kompaktní řada Tříd A, B a GLA a dále benzinové i naftové dobíjecí verze v modernizované Třídě E, které spolu s plug-in hybridním SUV GLE 350 de zajišťují zásadně prodloužený dojezd na elektřinu.

Celosvětově dodala automobilka Mercedes-Benz za první pololetí 1 071 136 osobních a lehkých užitkových vozidel. Pozoruhodný je zejména nárůst v druhém kvartále v Číně: ve srovnání s předchozím rokem se zde prodalo o 21,6 % více vozů s třícípou hvězdou. Jedná se o historicky nejlepší druhou čtvrtinu roku v Číně a je to zároveň pozitivní signál o obnovení odbytu na největším trhu automobilky Mercedes-Benz.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz