515

Nákup auta během tvrdého lockdownu? Jedině online

2. 3. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Od 1. března začala platit zpřísněná vládní opatření, během kterých byste měli trávit co nejvíce času doma. Co když si ale nutně potřebujete pořídit auto? Jedinou možností je nákup přes internet. U některých služeb si nový vůz dokonce můžete nechat přivézt až domů.

Autobazary a dealerské prodejny jsou už delší dobu uzavřené, i přesto jste si ale mohli v některých případech auto alespoň vyzvednout. Nyní jsou možnosti omezenější. Vyzvednutí automobilu v jiném okresu totiž do výjimek vládního nařízení nespadá. Na druhou stranu kvůli pořízení auta nemusíte opustit svůj domov. Pro autobazary a další prodejce aut je čím dál běžnější, že nabízí ojetá auta online. Nyní vám je dokonce přivezou až domů.

Například síť největších tuzemských autobazarů vám po výběru a předběžné rezervaci vozidlo přiveze domů, kde si ho můžete prohlédnout a následně se v něm i zkušebně projet. Ostatní detaily s vámi vyřeší zástupci autobazaru před vašim domem. Vámi vybrané auto odkoupí od prodejce, důkladně ho zkontrolují, zajistí všechno papírování a dovoz před dům. I díky těmto službám je online nákup aut stále vyhledávanější.

Své o tom ví i společnosti nabízející flexibilní pronájem aut. I ony vnímají, že se čeští řidiči během koronaviru změnili a nebojí se už auto objednat přes internet. Během posledního roku se zažité postupy v pořízení nového auta zcela změnily. Češi si už mnohdy nepotřebují nové auto „osahat“ a vidět ho na vlastní oči. Často dávají přednost tomu, že můžou vyřídit všechno bezkontaktně. To se v této době zvlášť hodí. Celý proces objednání vozu probíhá online, osobně se noví majitelé se zástupci společnosti potkají až při předání vozu.

Flexibilní pronájem vozů, lze kdykoliv vypovědět, nejedná se o tak dlouhodobý závazek jako například u operativního leasingu. V případě, že se ocitnete ve finanční nouzi, tak lehce změníte auto za levnější model, případně zcela rozvážete smlouvu, a to bez jakýchkoliv storno poplatků. V měsíční ceně pronájmu jsou veškeré služby včetně servisu, zimních a letních pneumatik, povinného a havarijního pojištění a dalších výhod.

Doručení kdekoliv po ČR je už samozřejmost

Pozadu nezůstávají ani samotné automobilky. Například Hyundai vám přiveze auto ke zkušební jízdě až před dveře vašeho domu, navíc nabízí sníženou cenu v případě předobjednávky. Nové auto si můžete objednat dokonce na e-shopu, výběr je ovšem omezený pouze na elektromobily. I zde můžete počítat s doručením na libovolné místo po České republice.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz