getfile14

Nové Mini JCW GP je nejrychlejším modelem v historii značky

1. 11. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Zatímco stará limitka Mini John Cooper Works GP z roku 2013 zajela na Severní smyčce Nürburgringu čas 8 minut a 23 vteřin, u své nejnovější verze řádně ostrého hot-hatche teď mluví Mini o překonání samotné osmiminutové hranice. Vývoj pekelně rychlých Mini zdá se putuje mílovými kroky dopředu, a to je novinka stále ve fázi testování a obalena maskovací fólií. Přesný čas se tedy ještě dozvíme.

Už je ovšem patrné, že po stránce designu a vyladění aerodynamiky karoserie nový John Cooper Works GP částečně vychází z dřívějšího konceptu z roku 2017. Na místě jsou tak široké „odstávající“ blatníky, snížené nárazníky, prahy a nechybí ani pořádný střešní spoiler, který překonává všechny dosavadní generace modelů JCW.

S informacemi o technice a dynamice je Mini zatím střídmé, pod kapotou ale máme čekat přeplňovaný čtyřválec – velice pravděpodobně o objemu dvou litrů a samozřejmě původem od mateřského BMW – který zajistí výkon 220 kW (300 koní). Schopnosti v přímce ještě neznáme. O dostupnosti manuální převodovky se zatím jen spekuluje, v propagačním videu níže jdou ale pod volantem vidět pádla automatické převodovky. Pohon předních kol ostrému Mini zůstane.

Stejně jako předchůdce bude i nový model vyráběn v omezené produkci. Tentokrát vznikne Mini JCW GP celkem 3000 kusů, kdy první kusy zamíří k majitelům během příštího roku. Přesné datum odhalení novinky však stále neznáme, výstavní premiéra na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu by ovšem nebyla od věci.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz