29-origin-6592396

Nový Opel Crossland vstupuje na český trh se sympatickou cenovkou

26. 1. 2021 • Novinky

Celosvětově druhým nejprodávanějším modelem německé automobilky Opel (a dokonce „jedničkou“ na českém trhu), je pohledné SUV Opel Crossland, který ve své druhé generační podobě právě vyjíždí na tuzemský trh. Omlazený Crossland jako první produkční Opel představuje novou tvář značky „Opel Vizor“, která bude jasným identifikátorem všech budoucích vozů německé automobilky. Kromě toho však nový Crossland dostal např. i zcela nově naladěný podvozek a řízení a v seznamu asistenčních technologií se objevil nový systém kontroly trakce IntelliGrip. Nově řešené jsou i přední a zadní dolní panely karoserie (ve výbavě Ultimate vyvedené ve stříbřitém laku), LED světlomety i světla do mlhy či chromované ochranné lišty dveří.

Příjemná cena, výborná výbava

Cena horké novinky začíná na částce 349 990 Kč, za kterou zákazník získá pohledný vůz poháněný zážehovým tříválcem 1.2 61 kW/83 koní, který přes 5stupňovou převodovku pohání přední kola. V základní výbavě „Edition“ nechybí přitom vedle dnes již obvyklých prvků (ESP, 6 airbagů, kola 16“…) ani hodnotné prvky, jako např. klimatizace, LED ECO světlomety se samočinným přepínáním a detekcí tunelů, 7“ audiosystém Multimedia s DAB digitálním tunerem, palubní počítač, tempomat, nastavitelný volant a výškově nastavitelné sedadlo řidiče, elektrické ovládání předních i zadních oken a vyhřívaných zrcátek nebo dálkově ovládané centrální zamykání…

Ve výbavě vyšších verzí „Elegance“ a „Ultimate“ jsou prvky jako např. dvouzónová automatická klimatizace, ergonomická AGR sedadla, adaptivní světlomety LED AFL, navigační systém Multimedia Navi Pro, bezklíčové otevírání a startování PEPS nebo podélně posuvná zadní sedadla…

Zážehové i vznětové motory plní limity normy Euro 6d

Zájemci o nový Opel Crossland mohou volit z několika zážehových a vznětových motorů objemu 1,2 litru a 1,5 litru, jejichž výkony se pohybují od 61 kW/83 koní až po 96 kW/130 koní. Všechny agregáty plní emisní limity nepřísnější normy Euro 6d.

Vyspělé technologie

Velmi oblíbeným a žádaným prvkem jsou pohodlná sedadla s ergonomickým certifikátem AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.) – více než třetina zákazníků volí tato sedadla, která dokonale podpírají tělo a neunavují záda ani při velmi dlouhých jízdách. AGR sedadla jsou standardem obou vyšších stupňů výbavy „Elegance“ a „Ultimate“.

O dokonalý výhled při nočních jízdách se starají výkonné LED světlomety – základní model má standardně LED ECO světlomety, vyšší verze mají sofistikované adaptivní světlomety LED AFL.

Atraktivní SUV Opel Crossland je především vysoce praktickým vozem! Jeho flexibilitu umocňují individuálně posuvná a sklopná zadní sedadla, dělená v poměru 60/40. Posunem sedadel dopředu až o 150 mm se prostor pro zavazadla zvětší ze základních 410 litrů na ve třídě špičkových 520 litrů. Po sklopení zadních sedadel se prostor pro náklad zvětší až na 1255 litrů.

Zásadní proměnou prošel i podvozek – nový Crossland dostal nové pružiny pérování i tlumiče pro přední závěsy kol McPherson, nově řešená je i zadní náprava s torzní příčkou. Jako typický německý vůz musí Crossland vynikat stabilitou i ve vysokých rychlostech na dálnicích a díky nově naladěnému podvozku i řízení novinka skutečně ještě lépe drží stopu a řidič má lepší odezvu do volantu.

IntelliGrip: Optimální trakce za všech okolností

Zájemci o nový Crossland mohou zvýšit bezpečnost a jízdní dynamiku svého vozu i díky nově nabízenému systému kontroly trakce IntelliGrip (k dispozici od února 2021). Systém IntelliGrip, který garantuje optimální trakci na nejrůznějších površích, pracuje v pěti režimech.

Sofistikované světlomety a inovativní asistenční systémy

Nový Opel Crossland myslí na bezpečnost a ochranu své posádka mnoha systémy a technologiemi. Adaptivní full-LED světlomety LED AFL (standard pro nejvyšší výbavu „Ultimate“ nebo za příplatek 23 000 Kč) s odbočovacími světly, samočinným přepínám dálkových světel a automatickým nastavováním úhlu paprsku zaručují skvělý výhled řidiče v noci a za hustého deště.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/