bez-nazvu

Ojetý vůz jako vánoční dárek? Proč ne, v prosinci jsou nejnižší ceny v roce

11. 12. 2018 • Novinky

Nevěřte dědečkovi, že na popojíždění na chalupu je jeho stará stodvacítka ještě dost dobrá, ani synovi, že mu zatím stačí moped. Je jen málo věcí, které by jim na Vánoce udělaly větší radost než klíče od vozu, třeba i ne úplně nového. A možná by nakonec ani nemuselo tolik stát: právě na konci roku jsou ceny ojetých aut nejnižší v celém roce. Řada Čechů toho využívá a čeká s výměnou vozu na období kolem Vánoc. Dárek pod stromeček – třeba v podobě zánovního vozu – nadělují nejen svým blízkým, ale často i sami sobě.

Vzestupný trend prodeje ojetých vozů na konci roku potvrzují aktuální statistiky: v posledních pěti letech se zvyšuje meziročně v průměru o 11 procent. Je to logické, hospodářství i lidem se v posledních letech v zásadě daří, proto jsou i jejich Vánoce čím dál bohatší. Letos zatím poptávce navíc nahrávají i dosud poměrně nízké úrokové sazby.

A jaký praktický dárek v podobě nového vozu vybrat? Pro dospívající se doporučují nenáročné vozy s levným provozem, třeba modely Škoda Fabia, Hyundai i30 nebo Kia Ceed. Partnerka by mohla pod stromečkem ocenit klíčky od Škody Octavie Combi, Hyundaie ix35 nebo Volkswagenu Touran, což jsou všechno skvělé rodinné vozy. A důchodcům usnadní život Ford Fusion, Hyundai ix20, Dacia Duster nebo Suzuki Vitara. Záleží na rozpočtu, ale ve všech případech se jedná o vozy s vysokým (ale ne příliš vysokým) posezem, takže se do nich dobře nastupuje a vystupuje. Navíc mají předpoklad dlouhověkého provozu s minimálními náklady na servis a charakteristikou motorů odpovídají tomu, na co jsou starší motoristé celý život zvyklí.

Zdroj: AAA Auto

.

« »