$_3 (5)

Osmiválcová alternativa k novým ekoškatulím – Má vysněnou výbavu a málo najeto

21. 11. 2016 • Novinky, Zajímavosti

Před deseti lety bylo BMW řady 7 nedosažitelným snem, obzvláště s mocným osmiválcem, který se skrývá za nic neříkající označení 750i. Jenže dnes je vše jinak a vy si ho můžete pořídit za méně než nový Superb v základu. Pod půl milionu totiž najdete kousky s nájezdem do 100 tisíc kilometrů v dokonalém stavu. Bonusem je i fakt, že jsou ve všem mnohem lepší než nové vozy, dražší je jen servis.

Námi vybraný kousek je z roku 2005 a má najeto jen 104 402 kilometrů. Samozřejmostí je kompletní servisní historie a po důkladném prohlédnutí fotografií zjistíte, že auto na sobě nemá ani škrábanec. Jeho cena je skromný 460 tisíc korun. Když to srovnáme s novým, podobně vybaveným Superbem či Passatem, tak jsme zhruba na polovině. Ani se servisem se tak nikdy nedostanete na sumu překračující cenu nových vozů.  Dostanete jen silnější, pohodlnější, vybavenější a majestátnější auto, někdo může namítnout jen to, že vzhled už je zastaralý.

Pod kapotou tohoto ”drobka” je 4.8-litrový atmosférický osmiválec, který dokáže vyprodukovat výkon 367 koní a točivý moment 490 Nm. Všechna síla putuje přes šestistupňový automat na zadní kola a celková hmotnost vozidla je dle výbavy okolo 1900 kilogramů. Stovku zdolá za 5.9 sekundy a maximální rychlost je 250 km/h.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz