electric car and gasoline car concept. hand holding gas pump and

Podíl elektrických aut se v ČR přiblížil k pěti procentům

6. 6. 2023 • Novinky

Klasické bateriové elektromobily a vozy s pohonem typu plug-in hybrid dosáhly v květnové statistice nově registrovaných elektrických aut na českém trhu podíl 4,77 procenta.

Z údajů Svazu dovozců automobilů vyplývá, že zájem o elektromobily se v květnu v porovnání se stejným měsícem loňského roku zdvojnásobil, plug-in hybridy rostly o více než šedesát procent. Potěšitelné je, že podíl těchto vozů s alternativním pohonem se zvyšuje v době, kdy roste celý trh s novými osobními auty.

Celkem se v prvních pěti měsících do provozu zaregistrovalo již 2359 čistých elektromobilů a rovné dvě tisícovky plug-in hybridů. Podíl obou kategorií za leden-květen přesahuje na celkovém trhu 4,5 procenta.

Jedničkou mezi značkami je také v Česku americká Tesla. Ta letos v Česku prodala 616 nových aut se svým logem, zatímco Škoda pouze 413. Ta ovšem drží první pozici v segmentu plug-in hybridů.

V květnu bylo pořadí obou hlavních lídrů stejné. Na třetím místě je Hyundai, čtvrtý skončil Mercedes-Benz a pátý Volkswagen.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY