Austria_G4_D2_092

Range Rover Evoque také ve verzi Sport!

3. 5. 2012 • Novinky

V redakci (ne)zaujatě přiznáváme, že jsme se shodně do Range Roveru Evoque naprosto zamilovali. Nedokážeme vlastně racionálně vysvětlit proč, ale to už tak v případě lásky prostě bývá.

No dobře, nebudeme to přehánět, jelikož jsme objektivní vůči všem autům, ale třeba v našem testu Range Roveru Evoque se můžete dozvědět, že to je nejen na pohled velmi atraktivní auto, ale že ono také umí… A hooooodně toho umí! :)

O samotném Evoque už dost, jelikož tu máme už dokonce i verzi Cabrio, ale také speciální edici Victoria Beckham. Takže jediné, co chybí, je něco sportovnějšího. To teď nyní bylo (asi z modlení fanoušků) vyslyšeno a po představení konceptu Audi RS Q3 na to zareagoval Range Rover několika informacemi. Resp. designový ředitel Gerry McGovern řekl v Pekingu britskému magazínu AutoExpress, že se určitě verze Sport pro Evoque připravuje.

McGovern sice nepotvrdil pohonnou jednotku, ale již teď se spekuluje o benzínovém “foukaném” dvoulitru s výkonem někde okolo u hranice 300 koní. Je ale také možné, že nezůstane jen u benzínového motoru a zelenou by klidně mohla dostat i nějaká silnější verze turbodieselu 2,2 litru.

Snížen by měl být Sport o 10 mm oproti “obyčejnému” Evoque, měl by dostat agresivnější bodykit s rozšířenými blatníky, učinnější brzdy a ostřejší řízení. Bohužel si ale budeme muset počkat minimálně půl roku do oficiálního představení.

I tak, těšíme se…

     

.

« »