1642156545-renault-megane-e-tech-electric-03-613a0ca11f1cb

Renault ohlašuje evropský konec se spalovacími motory

14. 1. 2022 • Novinky, Zajímavosti

Prodej modelů jezdících na fosilní paliva plánuje Renault ukončit v roce 2030, stejně jako řadu dalších značek. Rumunské dcery Dacia se toto datum netýká. Francouzská značka navíc znovu láká na typ Austral, jehož premiéra by se měla odehrát v průběhu jara. SUV obdrží výhradně elektrifikované motory.

Evropská komise navrhuje, aby na území EU od roku 2035 platil zákaz prodeje spalovacích motorů. Do té doby bude zavádět stále obtížněji splnitelné emisní normy. Několik automobilek již složilo zbraně a pro starý kontinent ohlásilo přechod na čistě elektrickou nabídku. Nyní se k nim přidává Renault.

Dacia se spalovacích motorů vzdá později

Francouzský výrobce ohlašuje svůj evropský konec se spalovacími motory pro rok 2030, čímž se přidá ke značkám jako Bentley, Ford, Rolls-Royce či Volvo. Uvedl šéf automobilky Luca de Meo. Změnil tak své loňské prohlášení, podle něhož mělo být na konci dekády portfolio značky tvořeno elektromobily „pouze“ z 90 %.

Ukončení nabízení modelů se spalovacími agregáty se týká mateřské automobilky, ale nikoli její úspěšné dcery jménem Dacia. Rumunská odnož by podle ředitele měla s tímto typem pohonu skončit v nejpozdějším možném momentu. Při charakteru této značky je to pochopitelné, ačkoli v její nabídce již také najdeme baterií poháněný typ Spring.

Vzhledem k zažitému životnímu cyklu trvajícímu přibližně 6 let je pravděpodobné, že poslední novinky jezdící na fosilní paliva uvede Renault v první polovině této dekády. Do své nabídky zanedlouho zařadí nové SUV Austral.

Během minulého týdne ukázali Francouzi maskované prototypy vozu. Zároveň prozradili detaily o fázi finálních testů a specifikovali, že všechny motory budou elektrifikovány. V nejsilnější verzi bude mít Renault Austral výkon 147 kW (200 koní). Datum premiéry zatím neznáme, ale měla by se odehrát v průběhu jara.

.

« »