img_7591

Reportáž: 6. AUTO UH Rallysprint Kopná

26. 5. 2021 • Novinky, Reportáže, Sport

Absolutním vítězem úvodního podniku rallysprintového šampionátu 26. AUTO UH Rallysprint Kopná se stala posádka  Yacco ACCR Team Erik Cais, Jindřiška Žáková na voze Ford Fiesta R5 MkII. Na druhé příčce skončili s odstupem 9,6 vteřiny Tomáš Kostka, Ladislav Kučera na voze Škoda Fabia Rally2 Evo. Na třetím místě dojeli Miroslav Jakeš, Petr Machů s vozem Škoda Fabia R5 ze stáje Samohýl Škoda Team se ztrátou 20,1 vteřiny.

Vítěz Erik Cais

Jednadvacetiletý talent Erik Cais se vrátil na české tratě po téměř dvouměsíční odmlce zaviněné postcovidovým syndromem. V úvodu deštěm zkrápěnou Kopnou vyhrál stylem start a cíl.  Neměl to však jednoduché, neboť jeho náskok se ztenčil po třetí rychlostní zkoušce na rozdíl pouhých 2,7 vteřiny, ale na další erzetě zatáhl a nenechal nikoho na pochybách o celkovém vítězi. „Krásně se to poslouchá, že jsme s Jindřiškou vyhráli. Měli jsme náskok, o který jsme přišli a museli jsme tvrdě bojovat. Bylo jasné, že se celý den pojede vysoké tempo. Povedly se mi poslední dvě rychlostky. Po prodělané nemoci je to pro mě ještě náročné zejména psychicky. Člověk neví, co má čekat a fyzicky jsem také ještě oslabený a není to zcela v pořádku. Bylo to vítězství po náročném boji a panuje v týmu spokojenost. Soustředíme se dále především na mistrovství Evropy,“ pověděl v cíli vítězný Cais.

Stříbrný Tomáš Kostka

Druhé místo obsadil čtyřnásobný vítěz Kopné Tomáš Kostka. I přes stříbrnou pozici byl na cílové rampě spokojen. „Překvapilo by mě, kdybych tady vyhrál popáté. V autě jsem dlouho neseděl, nemám natrénováno. Postupně jsme se dostávali do tempa a celkově jsem spokojený s výsledkem. Ráno jsem se trápil s brzdami, ale přes den se to zlepšilo. Podmínky byly velmi náročné, ale tratě jsou vždy velmi zrádné a náročné. Další závod pojedu barumku a snad se tam uvidíme i s fanoušky,“ řekl šestatřicetiletý Kostka.

Třetí Miroslav Jakeš

Na třetím místě skončil Miroslav Jakeš, vítěz posledního ročníku odjeté Kopné. „Byla to krásná a extrémně těžká Kopná. Tratě se tady příliš nemění, ale počasí bylo zrádné a konkurence velká. Mohlo to být i lepší, kdyby nepřišly chyby. Ale to je rally, tady to vyšlo Erikovi, nám zase minule. Máme prioritu velký mistrák, rallysprinty zřejmě jezdit nebudeme,“ upřesnil jednatřicetiletý jezdec stáje Samohýl Škoda Team.

V pořadí rallysprintového šampionátu a hodnocení dvoukolek vyhrál Lumír Firla, s odstupem deseti vteřin skončil Michal Vaňhara (oba Peugeot 208 R2), třetí příčku obsadil Michal Srb (Citroën C2 R2).

V hodnocení šampionátu historiků slaví prvenství Petr Němec (LADA VFTS). Favorizovaný Vlastimil Neumann na voze Ford Escort RS Cosworth odstoupil ze soutěže z vedoucí příčky na předposlední rychlostní zkoušce kvůli poloose. K dobru měl téměř minutový náskok.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz