L

ŠKODA AUTO opět otevře své brány veřejnosti

28. 5. 2015 • Novinky

ŠKODA AUTO si letos připomíná 120. výročí svého založení a je tak jednou z nejstarších dosud vyrábějících automobilek na světě. U příležitosti tohoto významného jubilea otevírá svým zaměstnancům i široké veřejnosti brány svého hlavního závodu v Mladé Boleslavi. Do zákulisí vývoje a výroby automobilů s okřídleným šípem na kapotě se zaměstnanci s rodinami a přáteli, zájemci z řad široké veřejnosti a fanoušků značky ŠKODA mohou přijít podívat v sobotu 30. května od 9 do 16 hodin.

ŠKODA AUTO zpřístupní provozy jak v hlavním výrobním závodě, tak v technickém vývoji včetně ŠKODA Designu a Motorsportu, Servisním tréninkovém centru v Kosmonosích a Parts centru v Řepově. Návštěvníci se mohou dále podívat do prostorů firemního středního odborného učiliště, ŠKODA Muzea, Zákaznického centra a Vzdělávacího centra Na Karmeli. Vývojové centrum a výrobní závod v Mladé Boleslavi jsou dnes jedním z nejmodernějších a největších svého druhu v Evropě a pracuje zde téměř 20 000 zaměstnanců. Více než polovina všech dosud vyrobených vozů značky ŠKODA, tedy více než 11 milionů, sjelo z linek právě v Mladé Boleslavi. V současné době mají montážní linky kapacitu 2 400 vozů denně, pracuje se na tři směny a vyrábí se zde modely ŠKODA Fabia, ŠKODA Rapid a ŠKODA Rapid Spaceback a ŠKODA Octavia.

Již tuto sobotu budou mít návštěvníci příležitost seznámit se s širokou škálou výrobních procesů, pohlédnout za kulisy a zažít fascinující svět moderního vývoje a výroby automobilů a agregátů. Čeká je také bohatý doprovodný program, vystoupí řada hudebních skupin a rozptýlení zde najdou i ti nejmenší. S ohledem na očekávanou vysokou hustotu dopravy je připraveno hlavní záchytné parkoviště u letiště Bezděčín, které bude s jednotlivými provozy propojené autobusovou dopravou. Další možnosti parkování jsou u Česany, ŠKODA Parts centra v Řepově, Servisního tréninkového centra v Kosmonosích a u 13., 11. a 8. brány. Kapacita těchto parkovišť je však omezená. Během konání akce bude pro návštěvníky zajištěna bezplatná doprava MHD.

Naposledy se široká veřejnost mohla do hlavního výrobního závodu ŠKODA AUTO podívat v roce 2011. Zájem byl tehdy obrovský, přišlo více než 70 tisíc lidí. Vysokou návštěvnost zaznamenal také závod v Kvasinách, kde se den otevřených dveří konal na podzim v roce 2012 a zúčastnilo se ho téměř 25 tisíc návštěvníků.

Doporučenými prohlídkovými trasami v hlavním závodě jsou „Výroba vozu“ (trasa přes lisovnu, svařovnu, až po montáž) a trasa „Komponenty“ (hutní provozy, výroba motorů a převodek). Trasa „Logistika“, která ukáže, co všechno je potřeba zajistit, než se začnou vozy vyrábět a jaká je cesta náhradních dílů k zákazníkům, vede z hlavního závodu do Parts centra v Řepově. Trasa „Vzdělávání“ začíná v Servisním tréninkovém centru v Kosmonosích, pokračuje přes hlavní závod, až do Vzdělávacího centra Na Karmeli.

Velmi atraktivní trasa „Technický vývoj“ ukáže návštěvníkům cestu od první designové skici přes testování až po stavbu prototypu. Mimo prohlídek jednotlivých provozů je připraven bohatý doprovodný program, který bude probíhat na třech scénách. Návštěvníci se mohou těšit na populární hudební skupiny Lucie a Buty nebo zpěvačky Anetu Langerovou a Věru Špinarovou. Vystoupí také Majk Spirit, DJ Friky, zpěvák Ben Christovao nebo slovenská taneční skupina The Pastels. Pro rodiny s dětmi je připravena Family zóna o rozloze 1 000 m2 se spoustou atrakcí a zábavy.
Při příležitosti Dne otevřených dveří ve ŠKODA AUTO vznikla aplikace ŠKODA AUTO DOD 2015 pro chytré mobilní telefony, která obsahuje veškeré potřebné informace k programu a usnadní návštěvníkům orientaci areálu ŠKODA AUTO. Aplikaci bude možné stáhnout prostřednictvím stránky http://www.skodadod.cz

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz