2024_yaris_grs_dpl_ext_static_high-0001

Toyota pokračuje v růstu, je druhá na trhu osobních vozů

14. 5. 2024 • Novinky

České zastoupení automobilky Toyota zvýšilo za první čtyři měsíce prodeje o 19 procent na 7729 osobních a lehkých užitkových vozů, a drží tak celkově druhé místo na trhu. V samotném dubnu pak rostla o 52 procent oproti stejnému období loňského roku, a potvrdila tak svou stříbrnou pozici, a to i v osobních vozech, kde rostla dokonce o 53 procent.

Druhou příčku Toyota obsadila v prodeji fleetovým zákazníkům, v privátním sektoru obhájila třetí místo. Česká Toyota opět rostla výrazně rychleji než celý trh.

„K úspěchu nám mimo jiné dopomohla výrazná akční nabídka, a to nejen na osobní vozy s hybridním pohonem, ale také na užitkové vozy. Nepolevíme ani v květnu, kdy nás čeká tradiční Toyota Víkend zaměřený na modernizované modely Yaris a Yaris Cross a novou generaci Toyoty C-HR,” říká generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Jednotlivé modely Toyoty se výrazně prosadily ve svých segmentech. Například Aygo X s 312 prodanými kusy ovládlo třídu A, Yaris byl třetí mezi malými vozy a RAV4 obsadila rovněž bronzovou příčku ve své kategorii D-SUV. Bestseller Toyota Corolla byl v nabitém C segmentu čtvrtý.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz