motorka_zamek-yale

Vybíráme spolehlivý motozámek na cesty

26. 6. 2021 • Novinky, Zajímavosti

Motorkářská sezona je v plném proudu a letní počasí konečně přeje vyjížďkám. Na jedno i vícedenní výlety s sebou ale nikdo nechce vozit zbytečně objemná zavazadla. Ušetřit nějaké to místo navíc vám pomůže i motozámek od žďárské firmy Tokoz, který ideálně kombinuje bezpečnost se skladností.

Jen v loňském roce byly v ČR ukradeny motorky za 23 milionů, a letošní sezona bude pravděpodobně velmi podobná. Pokud tak o svůj jednostopý poklad nechcete přijít, je kvalitní zabezpečení nutností. Neplatí přitom, že čím větší, tím lepší, což motozámek od Tokozu plně dokládá.

Kotoučový zámek s alarmem má tělo ze zinkového odlitku v chromu nebo v dalších barvách. Nasazuje se do otvoru na brzdovém kotouči předního kola. Jednoduše ho uzamknete stlačením bez nutnosti použití klíče. Jakýkoliv následný pohyb už registruje citlivé pohybové čidlo, které spustí výrazný alarm o hlasitosti 110 db a odradí tak případné zloděje.

Výhodou zámku je váha pouhých 600 g, což je výrazně méně oproti klasickým řetězovým zámkům. Součástí balení je i lanko ve výrazné oranžové barvě sloužící jako vizuální upozornění pro roztržité řidiče, kteří by mohli zapomenout, že je motorka uzamčená. Zámek je dodáván v praktickém textilním pouzdru a snadno ho zabalíte na cesty, ať už vyrazíte na delší dovolenou nebo víkendovou vyjížďku.

Zajímavostí je i to, že tento motozámek můžete použít i na některé typy horských kol. Zde je třeba prověřit průměr otvorů v discích kotoučových brzd.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz