pece_o_lak_auta_auto_kelly_02

Vypadá to ve vašem autě jako v popelnici? Úklid byste neměli zanedbávat

4. 9. 2018 • Novinky

Papírek sem. Petka od vody tam. Drobky všude. Hlína a listí. Mám pokračovat? Jistě se každému téměř okamžitě vybaví jeho auto.  A to nemusím upozorňovat na fakt, že holky jsou trochu větší prasátka než my kluci. Avšak doma to je naopak …ehm ehm.

Pokud své auto využíváte každý den, o to více byste se mu s péčí měli věnovat. Nevyhnete se tomu v žádném případě, leda byste tím pověřili profesionální firmu, která vás ale vyjde o trochu dráž, než když se do tohoto úkolu pustíte sami a ještě k tomu vás bude u srdce hřát pocit dobře odvedené práce.  To za to stojí ne?

Pojďme se tedy na to podívat. Jako první, než vůbec začnete s čímkoli, si vemte pytel do koše a vyházejte všechno, co do vašeho vozu nepatří. Věřte mi, vážně nepotřebujete dále uschovávat vysoký štos lístků za parkování.

Co je jednoznačně nejšpinavější na autě, je jeho podlaha. Nezapomeňte tedy vyklepat koberečky a pořádně je vysát, zvažte také možnost jejich výměny, nikdo by asi nechtěl, aby se mu ohnutý cíp připletl do cesty, když zrovna potřebuje brzdit. Pak by to jisto jistě mohlo skončit fatálně.

V žádném případě neodkládejte vysavač, budete ho ještě potřebovat a to hned vzápětí. Nedílnou součástí je také vysátí kufru, a to i přes fakt, že v něm máte plastovou vaničku. Kolikrát se stane, že kdejaký bordel zapadne pod ní. Zde spolupráce s vysavačem nekončí, neboť se spolu s ním vrhnete na vysávání sedaček, a né že to ošulíte, pěkně do každého záhybu, tam se totiž drží ta největší špína a bordel. Pokud jsou vaše sedadla kožená, vysavač okamžitě zahoďte a sáhněte raději po přípravku určeném k ošetření kůže a příslušném hadříku.

Teď se přesuneme na interiér. K očistě budete potřebovat nejlépe utěrku z mikrovlákna, pokud tedy nechcete použít obyčejnou utěrku a prach honit po palubovce jak o závod a nakonec nadávat, že na to už kašlete a nemá to cenu. Můžete si práci ulehčit tím, že sáhnete rovnou po vlhčených ubrouscích, které zároveň povrch naleští. Pro ty, kteří to mají už v rukou, také dobře poslouží nějaký čistič na plasty, který má příjemnou vůni a dodá tak interiéru šmrnc.

Ale ještě se neradujte, neskončili jsme. Je dobré vyčistit i klimatizaci, protože pokud se tomu vyhýbáte jako čert kříži, zaděláváte si na pořádný malér. Nejen, že ničíte její účinnost a životnost, ale také ubližujete nevědomky sami sobě. K čištění potřebuje speciální set, pokud se však bojíte, že byste něco pokazili, můžete samozřejmě tento krok vynechat a nechat tak vyčistit klimatizaci ve vašem servisu.

Okna jsme záměrně nechali nakonec a to z logického důvodu. Pokud bychom je začali čistit v průběhu úklidu, přidělali bychom si akorát práci, neboť bychom tento úkon museli opakovat. Věřte, že byste si ty okýnka zamazali znovu jedna dvě. Co se týče samotného čištění, je třeba použít specializované prostředky s lihem, v tom nejhorším případě můžete použít i okenu, co má vaše přítelkyně doma. Na závěr čištění oken nezapomeňte použít sprej proti mlžení oken. Je dobré také okýnka čistit ve stínu, neboť při slunci by vám vznikali šmouhy, kvůli rychlému schnutí pod rukou. Hlavně vyleštěte okna jak zevnitř, tak z venku. Pokud chcete, aby to ve vašem vozidle hezky vonělo, použijte k tomu příslušnou vůni do auta.

A jsme na konci. Tedy téměř. Interiér jste zvládli vyčistit na jedničku. Teď už zbývá umýt auto z venku. Nezapomeňte také proudem vody vyčistit spodek vozidla a také místa, ve kterých se často hromadí špína, což je zejména prostor nad koly.

Nyní je hotovo a vaše přítelkyně na vás jistě už volá, že vám za odměnu upekla dobrý koláč.

 

.

« »