alfa-romeo-mole-costruzione-artigianale-001-2

Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001. Krása střídá nádheru

12. 6. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Italská auta jsou především o designu. Na jízdní vlastnosti se sice také klade důraz, ale zároveň musí být nabízeny v dokonalém balení. Potvrzuje to i italská karosářská firma, která si pro Alfu Romeo 4C připravila nový oděv. Firma Mole, za níž stojí větší společnost UP-Design, dala malému sporťáku aktuálnější a exotičtější nádech.

Inspiraci přitom čerpala ze současných modelů značky. Předek tak připomíná větší model Giulia a podobné prvky najdeme i na zadní části vozidla. Stejně jsou umístěny například koncovky výfuků. Okno nad motorem nahradil jednotný panel se žábrami. Celá karoserie nabrala díky rozšíření a ostrým tvarům agresivnější vzhled. Kromě zdokonalování zevnějšku mysleli Italové i na interiér. Vyzdobili ho kombinací béžové a černé kůže. Výsledek působí jednoduše a elegantně.

Pod kapotou se navzdory rozsáhlým designovým úpravám nezměnilo nic. Lehké kupé má uprostřed umístěný 1,75-litrový agregát s výkonem 177 kW (237 k) a točivým momentem 350 Nm. Jak dlouho trvaly práce na tomto konceptu či jaké byly náklady, to si firma nechala pro sebe.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz