bez-nazvu

Dostatečná péče o váš vůz se vám vyplatí

12. 6. 2018 • Novinky

Všichni víte, že vlastnictví automobilu s sebou nese povinnost pravidelné péče o technický stav, který pravidelně necháváte zkontrolovat prostřednictvím státní technické kontroly. Dále je třeba doplňovat potřebné kapaliny, měnit pneumatiky podle ročního období. Na co ale mnoho motoristů zapomíná, případně považuje za zbytečný komfort, je péče o vzhled auta, starost o vnější schránku vozu.

Nepodceňujte důležitost autokosmetiky

Autokosmetika, to je široká škála přípravků udržující, a dokonce zlepšující vzhled vašeho auta, představuje ale i péči a ochranu před korozí. A rozhodně se nejedná jen o speciální odmlžovací utěrky na skla, čisticí prostředky na mytí oken či osvěžovače vzduchu. Různé leštící sady a hlavně vosky na auto jsou speciálně vyvinuty pro super vzhled i ošetření vašeho motorového miláčka.

Tvrdý vosk, či tekutý?

Pokud se chystáte odměnit váš vůz zvýšenou péčí a chcete mu dopřát aplikaci vosku, pak se jistě budete rozhodovat, zda zvolíte vosk tvrdý, nebo tekutý. Možná ale moc netušíte, v čem je vlastně rozdíl. Jde především o způsob nanášení. Tvrdé vosky na auto bývají ve formě tuhé pasty, kterou je třeba před použitím mírně zahřát třeba držením v rukou. Sama pasta se pak dále zahřívá a rozpouští při aplikaci. Tekuté vosky na auto se nanáší na plechy prostřednictvím spreje, případně pomocí speciální utěrky. Ať už zvolíte tvrdé, nebo měkké vosky na auto SONAX či MARFA, nešlápnete vedle.

Specialita mezi vosky

Při pořizování optimálního vosku se setkáte s více druhy a je na vás, jaký typ zvolíte. Vosky mají různé vlastnosti a stupeň ochrany. Karnaubský vosk na auto představuje skloubení úžasného lesku a zároveň ošetření plechů. Vyrábí se, jak už samotný název napovídá, z karnaubského vosku, jenž patří k nejtvrdším voskům na světě. I proto je hustší a poskytuje tak dlouhodobou ochranu. Nenechte se však zmást. Ačkoliv je tvrdý, nanáší se velmi snadno, bez šmouh. SONAX karnaubský vosk je skvělou alternativou mezi kvalitou a cenou. Představte si, že jedna jediná dóza vystačí až na deset ošetření vozu.

Nakupujte u odborníků

Možná vás v tuto chvíli láká využít tolik „výhodné“ nabídky teleshoppingů, která slibuje lesk a ochranu auta snad na věčné časy. Nenechte se oklamat a autokosmetiku pořizujte pouze u renomovaných profesionálů. Auto77 nabídne širokou paletu výrobků skutečné kvality. A co víc, neomezuje se jen na autokosmetiku. Auto77 poskytne i technické díly, veškeré kapaliny, nářadí, zákonem stanovenou povinnou výbavu a mnoho dalšího.

 

.

« »