Aston Rapide – Unikly fotografie!

30. 1. 2009 • Novinky

Po Mercedesu E Klass Coupe unikly fotografie i britskému výrobci Aston Martin a jeho sedanu Rapide, který je přímým konkurentem pro Porsche Panamera!

Skoro před třemi lety představila automobilka Aston Martin svůj Rapide, koncept navazující na Lagondu z poloviny sedmdesátých let. Nyní to vypadá, že se konkurent pro Porsche Panamera, Maserati Quattroporte či Lamborgini Estoque pomalu, ale jistě blíží k oficiálnímu představení.

Rapide využívá hliníkovou platformu z modelu DB9, ta je ovšem prodloužena o 250 mm. Oproti modelu DB9 měří o rovných 300 mm více a dosahuje tak hodnoty pěti metrů. Rapid je také o 40 mm vyšší a 40 mm širší, než DB9. Pod kapotou O pohon se postará zážehový dvanáctivélec (W12) o objemu 6 l, produkující výkon 352 kW (480 k). Výkon bude na vozovku přenášen přes samočinnou převodovkou s možností sekvenčního režimu řazení.

Aston Martin to myslí s tímto modelem hodně vážně, protože již dopředu oznámil plánovanou produkci a cenu. Ta byla prozatím stanovena na 160 000 liber (přibližně 7,6 mil. Kč) a roční produkce má čítat na pět set kusů.

Rapide se veřejnosti představí letos v Ženevě, která se koná na jaře a první klient ji dostane v roce 2010.

aston-martin-rapide-leaked-low-res-image aston-martin-rapide-leaked-low-res-image_1

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/