Aston Martin V12 Zagato jde do výroby [video]

8. 7. 2011 • Novinky, Videa

To, na co celá motoristická veřejnost netrpělivě čekala, se konečně stalo skutečností. Automobilka Aston Martin oficiálně potvrdila výrobu supersportovního modelu V12 Zagato.

Tým Zagato spolupracoval dva roky na konceptu se skupinou inženýrů od Aston Martin v čele s Chrisem Porrittem, jež stál za vývojem luxusního supersportu One-77. A některé jeho charakteristické prvky můžeme spatřit i na tomto modelu. V12 Zagato je dvoudvéřové kupé s ručně vyráběnou hliníkovou karoserií, která je napojena na ocelové kleci vozu. Na voze nás na první pohled zaujme střecha s typickým vyboulením a především zadní část, kde se nachází obří difuzor s dvojicí koncovek výfuku.

Pod kapotou tohoto krasavce se ukrývá 6,0litrový dvanáctiválec s dílen Astonu, jež vyprodukuje maximální výkon 380kW (510 koní) a 570Nm točivého momentu. Motorová jednotka je dále spojena se šesti-stupňovou robotizovanou převodovkou, která pohání zadní nápravu.

Zájemci by si však měli hodně rychle pospíšit. Vznikne totiž pouze 150 kusů a nový vůz si odveze ten, kdo dřív přijde. A pokud Vás zajímá cena, tak ta je přesně hodna exkluzivitě vozu. Začíná na částce 330.000 liber bez daní.

V12 Zagato se bude stavět v centrále Aston Martinu v Gaydonu a s prvními vyrobenými kusy se počítá v druhé polovině roku 2012.

YouTube Preview Image

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz