Brabus E V12 800 Cabriolet

10. 7. 2011 • Novinky, Tuning

Je mnoho slov spojených s motorismem, které v nás vyvolávají emoce, pocit naprosté šílenosti nebo navozují dojem okázalého luxusu spojeného s téměř kosmickou rychlostí. A právě k těm posledním příkladům se nejlépe hodí slova jako Brabus, V12 a ještě ke všemu kabriolet. A co tím dohromady vznikne? No přeci Brabus 800 E V12 Cabriolet neboli nejrychlejší čtyřmístný kabriolet na světě!

Ale vezmeme to hezky popořadě. Co tedy o tomto voze víme? Mercedes-Benz třídy E Cabriolet vznikl uříznutím střechy verze coupé. Dále víme to, že je to naprosto úžasný nástroj pro kochání se krajinou s větrem ve vlasech. K tomu se také dokonale hodí například základní osmnáctistovka, která sice neumí jet 300km/h ale přesto nabídne solidní dynamiku ve velmi uklidňujícím autě. Jenže co udělal Brabus s tímhle přátelským autíčkem s plátěnou střechou?

Polil ho černou barvou, motorové ústrojí kompletně vykuchal a vrazil místo mírumilovných benzinových motůrků bestiální 6,3 litrový dvanáctiválec o maximálním výkonu 588kW (800 koní), jež je doplněn o mamutí kroutící moment 1100Nm. Ten dokonce musel být elektronicky omezen. V12 dokáže zasprintovat z nuly na 100km/h za solidních 3,7 vteřiny, ovšem maximální rychlost Vám vyrazí dech. 370km/h. Takže opravdu není divu, že ve světě čtyřmístných kabrioletů není nic rychlejšího.

O odlišení této extrémní verze se stará rozsáhlý bodykit, který v sobě zahrnuje nový přední nárazník a novou masku chladiče. Dále to jsou nové nástavce prahů, 19“ černá, kovaná kola a zadní nárazník s integrovaným difuzorem, jež v sobě ukrývá čtveřici koncovek sportovního výfukového systému.

Dnes by se žádná pořádná úprava neobešla bez karbonu, takže i tento materiál na voze nalezneme. Je z něj vyrobeno například zadní přítlačné křídlo.

Pár zněm oproti základu nalezneme také uvnitř. Řidič bude v rukou svírat nový sportovní volant, na palubní desce si bude prohlížet obložení z uhlíkových vláken, všude kolem něj bude kožené červené čalounění a příjemným pohledem pro něj bude také rychloměr ocejchovaný až do 400km/h.

Radost mu možná zkazí až částka, kterou bude muset za tento skvost vysolit. Skoro 12 milionů korun.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz