704281-gallery1-bqma8

Čarokrásné kupé Genesis Essentia skutečně čeká výroba

11. 9. 2018 • Novinky

Automobilka Genesis (dřívější luxusní modifikace vozů Hyundai) představila koncept, který na newyorské show vyrazil dech nejednomu automobilovému fandovi. Zástupci automobilky jsou však velmi pozorní, a tak se usnesli, že Essentia skutečně půjde do výroby!

Podobně krásná auta dnes dělá už jen pár firem na světě, a proto máme obrovskou radost, když vznikne další. U kupé Genesis Essentia je ale samozřejmě jeden háček. Automobilka by si přála, aby se vyráběný vůz skutečně co nejblíže podobal představenému konceptu, a proto jej nebude moci vyrábět ve velkých počtech. Půjde o striktně limitovanou edici, jejíž cena bude astronomická. Zkrátka o naprostý vrchol v nabídce automobilky.

Budou i křídlové dveře!
Zástupci Genesis tvrdí, že přenést auto do výroby tak, jak jej vidíme, nebude problém. Jediným problémem zůstávají křídlové dveře, ale podle šéfdesignéra automobilky, Petera Schreyera bude muset i tato „maličkost“ nalézt řešení. Schreyer je zkrátka nechce dát pryč.

Vůz by měl stát na zcela novém základu, na kterém pak budou odvozeny i nové luxusní modely Genesis. Jeho srdcem by se mělo stát tělo obepínající bateriové články. Ano, půjde primárně o elektromobil. Zda se pod kapotou objeví i některá ze spalovacích jednotek je velmi nepravděpodobné. Platforma pro nový vůz by mohla být hotova za zhruba 2 až 3 roky. Příchod čarokrásného kupé tak očekáváme zhruba v roce 2021.

.

« »

MENU