traffic-jam-rain

Dopravní peklo v Praze. Uzavírky na silnicích omezí řidiče

22. 7. 2019 • Novinky

Jestliže jedete do Prahy za jakýmkoli účelem, nebo jí jen projíždíte, vždy si zjistěte aktuální informace o dopravní situaci. Nikdo totiž nechce zůstat viset hodiny v koloně, protože se opravuje silnice. Obzvlášť pokud má v autě malé dítě a tomu se rozhodně už spát nechce. Je třeba si připravit pevné nervy a obrnět se trpělivostí. Průjezd Prahou bude zase o něco komplikovanější.

Za pár dní nás čeká úplná uzavírka ulice Průjezdná a V Korytech v důsledku stavby železničního koridoru. To pro řidiče cestující například do Strašnic znamená poměrně dlouhou objížďku. Při počtu vozidel na silnici lze očekávat také celkem hustý provoz a tvořící se kolony. Obzvlášť pak v ranních a odpoledních špičkách. Řidiči jedoucí na Hostivař na tom budou poměrně lépe. Avšak také to není žádná výhra. Uzavírka potrvá do konce srpna.

Dále byste se měli připravit na uzavírku Lanového mostu v celé délce a obou směrech. Ta první už proběhla a dle zdrojů to byla katastrofa. Objízdné trasy nezvládly nápor řidičů a tvořily se dlouhé kolony. Druhá etapa uzavření se bude konat první srpnový víkend. Pokud tedy nemusíte, tímto směrem nejezděte.

Uzavírka ve Štěrboholech potrvá do 4. srpna. V probíhající druhé etapě uzavírky a objížďky komunikace Štěrboholská spojka, a to směr z centra, v úseku od nájezdové rampy na ul. Průmyslová po výjezd z ČSPH MOL Štěrboholy, bude opravena levá polovina vozovky.

Výrazné zdržení také čekejte ve směru Smíchov. Zde se opravuje ulice Vltavská a je jen částečně průjezdná. Opravy budou trvat do konce prosince. Se zúženou silnicí můžete počítat také na Jižní spojce, kde se bude odstraňovat a následně budovat nová protihluková stěna na úrovni ulic Spořilovská a Sliačská. Počítejte tedy se zdržením.

.

« »