boris-said-in-the-ev-west-m3_100390885_l

Elektrická M3 E36 pojede Pikes Peak! [video]

21. 5. 2012 • Novinky, Sport

V redakci jsme poněkud posedlí vozy značky BMW se starým dobrým ///M powerem pod kapotou. Naší zvýšenou pozornost věnujeme samozřejmě také (především) řadovým šestiválcům, které vozí pod svou kapotou například M3 E36, která posbírala s tímto motorem mnoho závodních úspěchů a dokonce tento agregát získal několikrát za sebou titul motor roku!

Model M3 E36 se ale nyní vrátí do profesionálního závodění a bude se účastnit legendárního závodu Pikes Peak. V kategorii veteránů s touto “M3″ pojede Boris Said, který má za sebou již 25 let bohatého závodění a můžete ho znát například ze závodů NASCAR nebo oblíbených 24 hodinovek…

YouTube Preview Image

Boris říká, že (na videu) má jeho elektrická E36 skoro 400 koní, ale na nejnáročnější závod do vrchu už je nachystán “upgrade”, se kterým se vyždímá z motoru výkon 700 koní. Točivý moment Boris bohužel neudává, ale určitě předčí všechny tuzemské načipované “Oktávky v TéDéÍčku”. Je sice poněkud nezvyk u pálení pneumatik a při jízdě “dveřmi napřed” slyšet jen ta hrabající kola, takže už se nedá mluvit o ///M Poweru, ale já osobně jsem zvědav, jak si Boris v Pikes Peaku povede, držím palce… :)

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz