Fisker Karma míří do Německa

20. 1. 2012 • Novinky

Sedan budoucnosti, jak je ve Spojených státech přezdíván ekologický model Karma se v příštím měsíci začne prodávat také v Evropě. Konkrétně u našich západních sousedů. Dovozci se však nepodařilo udržet dříve avizovanou základní cenu na hodnotě okolo 80 tisíc euro a tak se základní model se bude prodávat o celých 21 tisíc euro dráž. Zákazníci na oplátku dostanou poměrně bohatou výbavu, která obsahuje kožené čalounění, multimediální systém s dotykovou obrazovkou a také například dvouzónovou klimatizaci či bi-xenonové světlomety.  K dispozici budou dva další stupně výbavy, za které si zákazníci připlatí dalších 10 tisíc, resp. 16 tisíc euro.

Pod kapotou čtyřdveřového sportovního sedanu se ukrývá dvojice elektromotorů, které poskytují maximální výkon 300 kW (402 koní) a 1300Nm točivého momentu. O dostatek energie pro jejich pohon se stará výkonná lithium-iontová baterie, díky které dokáže vůz urazit vzdálenost 80km čistě na elektrický pohon. Reálný dojezd pro každodenní použití je však třeba prodloužit konvenčním spalovacím motorem. V tomto případě se jedná o 2,0 litrový čtyřválec Ecotec, jež slouží pouze jako generátor elektrické energie. Díky němu však vzrostl použitelný dojezd až na vzdálenost 483km. A to při průměrné spotřebě 2,4 l/100km. Zajímá Vás hodnota maximální rychlosti? Ekologická Karma dokáže uhánět rychlostí převyšující 200 km/h, přičemž zrychlení z nuly na 100 km/h se odehraje za 6,2 vteřiny.

Po stránce designu je Karma skutečně originálním vozem s nekonvenčním vzhledem, který se možná nebude líbit všem ale zcela jistě dokáže zaujmout. A zaujmout by skutečně měl, protože smělé plány automobilky hovoří až o stovce tisíc vyrobených vozů ročně. Po technologické stránce na to Karma určitě má.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz