583467698773097876

KTM X-Bow RR – Nordschleife pokořena za 7:25! [video]

19. 11. 2012 • Novinky, Videa

Šíleného X-Bowa od rakouského výrobce motocyklů KTM snad nemusím nijak blíže rozebírat. Jedná se o otevřený sportovní (i když svými výkony až supersportovní) vůz s dvoulitrovým turbomotorem TFSI od Audi (tedy VW), push-rod zavěšením a nízkou váhou.

Zatím nejrychlejším X-Bowem byla 240 koňová verze Sport Club, která pokořila v roce 2009 toto “zelené peklo” za 8 minut a 10 sekund. Nyní ale KTM pověřilo svého závodního jezdce Christophera Haase, který vyhrál v roce 2008 evropský šampionát GT4 právě s KTM X-Bow a jen pro doplnění, letos si dojel pro vítězství právě na Nordschleife při 24 hodinovém závodě s Audi R8 LMS Ultra.

Christopher měl nyní k dispozici zatím nejostřejšího X-Bowa RR, který má nadopovaný motor 2,0 TFSI na výkon až 360 koní (265 kW)! Haase měl na pokoření rekordu pouhé dvě kola a právě v druhém (a zároveň posledním) z nich dokázal zajet čas neuvěřitelných 7 minut a 25 sekund, což je například stejně, jako má Ferrari Enzo či Lamborghini Aventador LP700-4.

My tedy gratulujeme, užijte si video z jízdy níže a my jen doufáme, že se nám KTM X-Bow dostane také do rukou…