Li-ion chystá do výroby své elektromobily

13. 1. 2011 • Novinky

Společnost Li-ion právě oznámila na Autosalonu v Detroitu, že se chystá vyrábět své dva plně elektrické modely Wave II a Inicio. Společnost sídlí ve městě Mooresville v Severní Karolíně.

Wave II je vítězem soutěže pořádané americkým ministerstvem energetiky o nejnižší spotřebu elektrické energie. Hodnota spotřeby energie přepočtené na běžné palivo je u Wave II 1,1litr/100km.

Dalším vozem „automobilky“ je elektrické superauto Inizio, které se může pochlubit zrychlením z nuly na 60mp/h za 3,4 vteřiny a jeho maximální rychlost činí 274km/h.

„Hybridní auta jako Prius nebo Volt jsou stále na pomezí technologií založených na ropě a bez této suroviny se neobejdou. Naše společnost se snaží o to, aby auta byla na této surovině zcela nezávislá. Bohužel k tomu je zapotřebí rozsáhlé infrastruktury, na které se neustále pracuje, aby byla elektřina co nejrychleji k dosažení a mohla na ni jezdit všechna auta. To teď zatím nejde, neboť takovou zátěž by rozvodné sítě nezvládly.“ Řekl generální manažer Li-ion Motor.

Wave II přichází se základní cenou 39.000 dolarů. Na objednávku však stačí pouhých 99 dolarů vratné zálohy. To supersportovní Inizio se bude prodávat za 139.000 dolarů a jeho vratná záloha bude činit 1000 dolarů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz